DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Akwarium 3000l i moje inne
Autor Wiadomość
SkyDiver 

Imię: Mariusz
Pomógł: 1 raz
Wiek: 48
Dołączył: 15 Kwi 2014
Posty: 53
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2014-05-22, 15:56   

Jest styropian, chyba 2 cm tam został użyty. Ale zawsze daję 10mm.
Szyba ciężka, w 4 osoby ją przykładaliśmy do sklejenia. Ale dno najcięższe, bo z trzech kawałków i nakładki łączące dno chyba szerokości 20 lub 25 cm były więc dodatkowe kilogramy.Przy układaniu dna wcałości na stelaż w 4 osoby mało pańskich jaj nie dostaliśmy.

Samo klejenie trwało półtora godziny z ustawieniem szyb na różnych kanapach z odtłuszczeniem,ułożeniem kleju, spasowaniem i spięciem taśmą. Do takiego stanu jak na pierwszym zdjęciu.
Potem, poszerzanie spoin (co okazało się całkowicie nie potrzebne bo zabudowa wszystko zasłoniła), wklejenie wzmocnień wzdłużnych i spinek poprzecznych. Wklejenie mocowań i ułożenie rury do podłogówki zajęło miesiąc. I po tem 600 kg żwiru, drewno i woda.

Najdłużej trwało zrobienie szafki, która stoi z boku na technikę i zabudowanie akwa dzwiczkami. Stolarz tak leciał w ....., że aż szkoda gdadać. Chyba z 6 miesięcy to trwało a i tak sam drzwiczki przykręcałemi inne rzeczy bo jak juz przyjechał na montarz to zawiasów zapomniał a to śrubek i tak po jednej parze drzwiczek co 3 tygodnie mu się udawało zamocować.
 
 
SkyDiver 

Imię: Mariusz
Pomógł: 1 raz
Wiek: 48
Dołączył: 15 Kwi 2014
Posty: 53
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2014-05-22, 15:59   

alegumis napisał/a:
Podobno m2 szyby 1mm waży ok 2,5 kg tu mamy 3,57 m2 nie znam tylko grubości, zależy też pewnie od rodzaju szkła.


Tutaj jest szyba 18-19 mm.
 
 
A!icja 


Imię: Alicja
Pomogła: 4 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 09 Gru 2012
Posty: 895
Skąd: lublin
Wysłany: 2014-05-22, 16:02   

Mariusz użyj edycji postu kiedy chcesz coś dopisać ;-)
Górny prawy róg.
_________________
Bo widzisz drogie dziecko...
Tak już w życiu bywa,
że pies tonie, łańcuch pływa.
 
 
 
SkyDiver 

Imię: Mariusz
Pomógł: 1 raz
Wiek: 48
Dołączył: 15 Kwi 2014
Posty: 53
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2014-05-22, 16:03   

No ale teraz ....

Siadam na kanapie z 4 metry od akwaium. Otwieram trzy górne klapy.
Wyciągam bolonkę i ryby łowię bez wychodzenia z domu - tak powiedziałem pracownika żonie jak zapytała czy te ryby są jadalne. Na głupie pytanie - głupia odpowiedź :)
Uwierzyła i chyba to z tego wszystkiego było najmniej śmieszne:)
Ostatnio zmieniony przez SkyDiver 2014-05-22, 16:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
toommaszeek 

Imię: Tomasz
Pomógł: 7 razy
Wiek: 42
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 1106
Skąd: Aleksandrów Kujawski
Wysłany: 2014-05-22, 20:26   

SkyDiver napisał/a:
Do czasu aż się niopatrznie wdałem z dyskusję z Toomaaszkiem i napisałem że moje 3000 l stoi na samym stelarzu i tak się zaczęło. Duże oczy, emotikony itp. WIęc żeby nie wyjść na Andersena wrzuciłem zdjęcia z klejenia i inne.
Mariuszu jak sam zauważyłeś, napisałeś że akwarium stoi na samym stelażu, wystarczy jakaś minimalna nierówność, szkło pęka i powóź gotowa. Więc nie dowierzałem w to co napisałeś, wkleiłeś fotki i jak się okazało stoi na styropianie, ale mniejsza oto. Zrobiłem :shock: :shock: :shock: jak zobaczyłem Twój zbiornik.
_________________
Adam jest The Best ;-)
 
 
SkyDiver 

Imię: Mariusz
Pomógł: 1 raz
Wiek: 48
Dołączył: 15 Kwi 2014
Posty: 53
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2014-05-22, 20:52   

toommaszeek napisał/a:
SkyDiver napisał/a:
Do czasu aż się niopatrznie wdałem z dyskusję z Toomaaszkiem i napisałem że moje 3000 l stoi na samym stelarzu i tak się zaczęło. Duże oczy, emotikony itp. WIęc żeby nie wyjść na Andersena wrzuciłem zdjęcia z klejenia i inne.
Mariuszu jak sam zauważyłeś, napisałeś że akwarium stoi na samym stelażu, wystarczy jakaś minimalna nierówność, szkło pęka i powóź gotowa. Więc nie dowierzałem w to co napisałeś, wkleiłeś fotki i jak się okazało stoi na styropianie, ale mniejsza oto. Zrobiłem :shock: :shock: :shock: jak zobaczyłem Twój zbiornik.


Tomaszku drogi ale temat zakończyliśmy i wytłumaczyliśmy z kąd nieporozumienie odnośnie styropianu. Zaczeło się od płyty,której nie trzeba dawać moim zdaniem. Można na profile płytę i styropian dla wyrównania drobnych nierówności. Albo stelarz i styropian.
Ale naprawdę nie ma problemu i niema co piany ubijać. Ja tylko wspomniałem o tym ze względu na to jak to akwarium wypłynęło na szerokie wody (czyt. fora) a nigdy nie chciałem go pokazywać ani całej reszty tałatajstwa:)
Jak coś pisze to zawsze z dobrej chęci i zawsze popieram faktami zaczerpniętymi ze swoich skromnych doświadczeń. Jeżeli czegoś nie wiem to się nie wypowiadam.

Przyznaję Akwarium na samym stelarzu - to zbyt duży skrót myślowy, wprowadzający niepotrzebne zamieszanie i wprowadzający w błąd.

Pamiętasz o tych co za plecami będę je miał siedząc przy biurku? Będą dwa po 4500,jedno nad drugim.

Bawmy się patrzac na ryby.
Jest super i niech tak zostanie.
Ostatnio zmieniony przez SkyDiver 2014-05-22, 20:58, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
toommaszeek 

Imię: Tomasz
Pomógł: 7 razy
Wiek: 42
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 1106
Skąd: Aleksandrów Kujawski
Wysłany: 2014-05-22, 21:00   

SkyDiver napisał/a:
Ale naprawdę nie ma problemu i niema co piany ubijać.

Bawmy się patrzac na ryby.
Jest super i niech tak zostanie.
Jestem tego samego zdania :-)
_________________
Adam jest The Best ;-)
 
 
Sylwester 

Imię: Sylwester
Wiek: 51
Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 191
Skąd: Sochaczew
Wysłany: 2014-05-23, 06:21   

Mariusz Ładny litraż, robi wrażenie. Ładnie ująłeś kwestię trzymania paletek. Ta ryba ciągle potrafi zaskakiwać.
 
 
adam1977 


Imię: Adam
Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 759
Skąd: Pajęczno
Wysłany: 2014-05-23, 07:39   

Kurde jak ja bym chciał kiedyś takie akwarium :-)
Pięknie
 
 
 
toommaszeek 

Imię: Tomasz
Pomógł: 7 razy
Wiek: 42
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 1106
Skąd: Aleksandrów Kujawski
Wysłany: 2014-05-23, 07:59   

adam1977 napisał/a:
Kurde jak ja bym chciał kiedyś takie akwarium :-)
Pięknie
Co za problem zamówić/kupić :-D na czas wnoszenia "szkiełka" do domu żonę wyślij do salonu kosmetycznego i fryzjerskiego, a jak wróci to powiedz że jacyś panowie wnieśli i poszli :mrgreen:
_________________
Adam jest The Best ;-)
 
 
SkyDiver 

Imię: Mariusz
Pomógł: 1 raz
Wiek: 48
Dołączył: 15 Kwi 2014
Posty: 53
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2014-05-23, 08:53   

toommaszeek napisał/a:
adam1977 napisał/a:
Kurde jak ja bym chciał kiedyś takie akwarium :-)
Pięknie
Co za problem zamówić/kupić :-D na czas wnoszenia "szkiełka" do domu żonę wyślij do salonu kosmetycznego i fryzjerskiego, a jak wróci to powiedz że jacyś panowie wnieśli i poszli :mrgreen:


Ja akurat nie miałem takiego problemu. Zona nie "sapała" a bardzo aktywnie uczestniczyła w przygotowaniach i samym sklejaniu akwarium.
 
 
adam1977 


Imię: Adam
Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 759
Skąd: Pajęczno
Wysłany: 2014-05-23, 09:44   

SkyDiver napisał/a:
toommaszeek napisał/a:
adam1977 napisał/a:
Kurde jak ja bym chciał kiedyś takie akwarium :-)
Pięknie
Co za problem zamówić/kupić :-D na czas wnoszenia "szkiełka" do domu żonę wyślij do salonu kosmetycznego i fryzjerskiego, a jak wróci to powiedz że jacyś panowie wnieśli i poszli :mrgreen:


Ja akurat nie miałem takiego problemu. Zona nie "sapała" a bardzo aktywnie uczestniczyła w przygotowaniach i samym sklejaniu akwarium.


Problemu z żoną to ja też nie mam, sama mi mówiła żebym większe postawił, bo ściana ma 3,5m, a akwarium 1,5m :-( Ale niestety trochę kasy brakuje :-(
 
 
 
SkyDiver 

Imię: Mariusz
Pomógł: 1 raz
Wiek: 48
Dołączył: 15 Kwi 2014
Posty: 53
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2014-05-23, 09:58   

adam1977 napisał/a:
Ale niestety trochę kasy brakuje

Heh... Jak wszystkim. Zwariowane czasy i pogoń za nic nie wartm pieniądzem...
 
 
jol.anta 


Imię: Jola
Wiek: 66
Dołączyła: 30 Gru 2012
Posty: 237
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2014-05-23, 12:00   

Cytat:
A może tak brak czasu.....? i hobby na 104 akwaria to kolejne kilka godzin dziennie

mój guru / od innego hobby / mawia, że jak poświęca się mu więcej niż 2 godz dziennie to już nie hobby :mrgreen:
a za fotki dzięki, żadne słowa nie oddadzą uroku ryb i ich "mieszkanka", a że data jakaś dziwna? jakie to ma znaczenie skoro wiadomo od kiedy akwa funkcjonuje...
Gratuluję rozmachu i życzę satysfakcji proporcjonalnej do litrażu... :-D
_________________
Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił.
 
 
A!icja 


Imię: Alicja
Pomogła: 4 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 09 Gru 2012
Posty: 895
Skąd: lublin
Wysłany: 2014-05-23, 12:03   

jol.anta napisał/a:
że jak poświęca się mu więcej niż 2 godz dziennie to już nie hobby :mrgreen:


A czym to wtedy jest ?

Pozdro :-D
_________________
Bo widzisz drogie dziecko...
Tak już w życiu bywa,
że pies tonie, łańcuch pływa.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 11