DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
ZDJĘCIA NASZYCH NAJPIĘKNIEJSZYCH OKAZÓW
Autor Wiadomość
jurasiga 


Imię: JURAS
Pomógł: 10 razy
Wiek: 46
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 1723
Skąd: Turek
Wysłany: 2014-03-31, 20:03   

Kolejny Rumak :mrgreen:
_________________
Pozdrawiam Juras
 
 
Fixmax 


Imię: Rafał
Wiek: 48
Dołączył: 21 Lut 2014
Posty: 158
Skąd: Kopenhaga
Wysłany: 2014-03-31, 23:20   

Widac niektórym nawet dziesiąta szansa nie pomorze, szkoda :lol:
_________________
Ryby to jest hobby które zawsze do mnie wracało, zawsze z coraz większym akwarium
 
 
K@@MIL 


Imię: Kamil
Wiek: 32
Dołączył: 02 Paź 2013
Posty: 352
Skąd: Łuków
Wysłany: 2014-04-04, 11:48   

W roli wyjaśnienia to tam miało być Spiepsz... a nie spier jak by mogło się niektórym wydawać bo jeszcze aż tak mnie nie zdenerwował Adam, i ja nie chciałem się bardzo ale to bardzo pokłócić i sorry Adam ale to Twoja wina że tak wyszło bo mogłeś już zakończyć rozmowę bez żadnych morałów, ale jak to Cie uraziło to Przepraszam ale wiesz że młodzież w tych czasach się łatwo denerwuje, i Rafał gdybyś mógł z tego wątku wykasować wszystkie posty zbędne było by miło bardzo, pozdrawiam
 
 
johnny 
johnny


Imię: mariusz
Wiek: 47
Dołączył: 01 Kwi 2013
Posty: 194
Skąd: gravesend
Wysłany: 2014-04-04, 12:31   

No i to forum widać że jest kulturalne no i forumowicze oczywiście. A że nerwy puszczają ... Każdemu się zdarza,ważne że na krótko. Kamil szacun ;-) a swoją drogą to fajny temat :cry: był .
 
 
K@@MIL 


Imię: Kamil
Wiek: 32
Dołączył: 02 Paź 2013
Posty: 352
Skąd: Łuków
Wysłany: 2014-04-10, 15:15   

Mariusz, doczekam się Twoich ryb tu w końcu wstawionych? mógł byś przełamać passę niewstawiania zdjęć do wątku może akurat by jeszcze ktoś sie skusił ^^
 
 
Darek 
Darek68


Imię: Darek
Wiek: 55
Dołączył: 15 Mar 2013
Posty: 88
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-04-11, 19:54   

GATUNEK- Red Passion
PARAMETRY W KTÓRYCH ŻYJE- ph-6,5 do 6,8
WIEK- około 1 roku
WIELKOŚĆ AKWARIUM- 240 L
ZDOBYTE NAGRODY?- nie
PŁEĆ- samiec ?
CZYM KARMIONA- mix z serc + dodatki (banan, czosnek, szpinak, witaminy), +granulat, płatki, spirulina, (suchego nawet nie próbują :-(
KRÓTKA HISTORIA- bez żadnych problemów
WYMIARY- 18+
Ostatnio zmieniony przez Darek 2014-04-11, 21:56, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Ząbiak 

Imię: Przemek
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 127
Skąd: New Ross, IRL
Wysłany: 2014-04-23, 21:06   

Bardzo proszę :-)

Odmiana - Marlboro Red
Parametry - KH - 6
GH - 4
ph - 6.2
Wiek - około 1,5 roku
Wielkość akwarium - 672L
Zdobyte nagrody - brak
Płeć - Foto 1 samica
Foto 2 samiec
CZYM KARMIONA - mix z serca wołowego szpinaku marchwi oraz mielonej słodkiej papryki i witamin
Wymiary - około 17cm samiec i 16cm samica

samica


samiec
_________________
Moje marzenie... Amazonia :)
 
 
dyskowiec2 

Imię: Marek
Pomógł: 1 raz
Wiek: 67
Dołączył: 23 Maj 2013
Posty: 26
Skąd: Miłosław
Wysłany: 2014-04-27, 05:35   

Darek skąd ci się wzieła ta nazwa,[chyba jako takową kupiłeś ] mało tego red a i pasja to tylko twoja pozostała w tej rybie .Nasycenie czarwieni jakie uzyskał Ivan- twórca tej nazwy ale przede wszystkim ryby - to sztuka nie osiągalna dla innych .Ryby jakie sprowadzono od niego do kraju około 10 lat temu mieszane z różnymi malboraskami dają takie efekty. Dziś jak ktoś rozmnoży jakieś czerwone to zaraz ma RP LUB SFR a jak ma wiecej kropek niż dwie na głowie to erupcja . Przemek ładna rybka tylko szkoda , że taka spieprzona :-)
 
 
K@@MIL 


Imię: Kamil
Wiek: 32
Dołączył: 02 Paź 2013
Posty: 352
Skąd: Łuków
Wysłany: 2014-04-27, 11:06   

O fajna odpowiedź Marku, sam mam młode malboro po takich rodzicach (załącznik) i jak na razie wybarwiają się ładnie, możesz wysłać mi zdjęcie tych o których mówisz że są oryginalne?
 
 
dyskowiec2 

Imię: Marek
Pomógł: 1 raz
Wiek: 67
Dołączył: 23 Maj 2013
Posty: 26
Skąd: Miłosław
Wysłany: 2014-04-27, 14:05   

http://www.ivanseahdiscus.com stronka protoplasty tej odmiany .Rybki o super wybarwieniu i jakości .Pewnego dawnego czasu zakupiłem 100 szt.i wszystkie były super wybarwione [ bez polepszaczy koloru] osiągneły przyzwoite wymiary z 6cm do 17-20 i żadna nie zdechła do dorosłości .Ryby póżniej podziwiane w wielu krajowych zbiornikach .Co ciekawe ryby u mnie nie miały pieprzu na co narzekali niektórzy , co wówczas razem ze mną też kupili .Teraz też miałem je sprowadzić [kolor krajowych im nie dorównuje] ale się pokrzyżowało , może na jesień.
Ostatnio zmieniony przez dyskowiec2 2014-04-27, 17:56, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
toommaszeek 

Imię: Tomasz
Pomógł: 7 razy
Wiek: 42
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 1106
Skąd: Aleksandrów Kujawski
Wysłany: 2014-04-27, 17:10   

Marku popraw link bo nie działa.
_________________
Adam jest The Best ;-)
 
 
dyskowiec2 

Imię: Marek
Pomógł: 1 raz
Wiek: 67
Dołączył: 23 Maj 2013
Posty: 26
Skąd: Miłosław
Wysłany: 2014-04-27, 17:58   

teraz powinien działać
 
 
alegumis
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-27, 18:28   

Tomek tu masz działające linki http://discusforum.adamn....r=asc&start=375
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-04-27, 19:57   

Ząbiak napisał/a:

Odmiana - Marlboro Red


dyskowiec2 napisał/a:
Darek skąd ci się wzieła ta nazwa,[chyba jako takową kupiłeś ] mało tego red a i pasja to tylko twoja pozostała w tej rybie .Nasycenie czarwieni jakie uzyskał Ivan- twórca tej nazwy ale przede wszystkim ryby - to sztuka nie osiągalna dla innych .Ryby jakie sprowadzono od niego do kraju około 10 lat temu mieszane z różnymi malboraskami dają takie efekty. Dziś jak ktoś rozmnoży jakieś czerwone to zaraz ma RP LUB SFR a jak ma wiecej kropek niż dwie na głowie to erupcja . Przemek ładna rybka tylko szkoda , że taka spieprzona :-)

Marek co Cię ponosi? Pisano o red marlboro i faktycznie to nie te ale fire red. Nie napisane, że są to red passion. Właśnie obecność falek na górze i dole je wyróżnia od red passion. Nasycenie czerwienie to: oświetlenie i ikra krewetek a zresztą zobacz sobie galerię Jurasa tam masz o czem piszesz. Co do kropek na głowie więcej niż dwie to .. ja tam mam trochę więcej i polecam wątek Darka. Tam jest doskonałość. No i erupcje wcale nie muszą mieć kropki ale tez za takie uważa się ryby posiadające .. ale o tem już pisałem wielokrotnie.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
K@@MIL 


Imię: Kamil
Wiek: 32
Dołączył: 02 Paź 2013
Posty: 352
Skąd: Łuków
Wysłany: 2014-04-27, 23:53   

Marku myślałem że faktycznie aż nogi mi podrzuci do góry z zachwytu nie mówię też że są brzydkie lecz niestety lub stety Adasiowe pasie prowadzą. I jakimi rybami mógł bym się od tego Ivana zachwycić to prędzej Leopardy niż malboro no kolor ok mają fajny, to jednak nawet tak jak Adam wspomniał jednak nie kwestia naświetlenia i aparatu lecz karmy którą dostają bo widać że kolory są naturalne tu jednak ten kształt http://discusforum.adamn.pl/download.php?id=5137 to po nocach mi się śni i jak na razie piękniejszych nie ma no ale na pewno tego Ivana ryby warto pochwalić.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12