DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Proszę o rozposnanie robala
Autor Wiadomość
NobleKoziol 


Imię: maksymilian
Wiek: 42
Dołączył: 23 Lut 2014
Posty: 40
Skąd: ashourne
Wysłany: 2014-04-03, 20:37   

Woda była troszku mętna, to przez to że robiłem to bez filtra. dopiero po pierwszej kuracji zapodałem kubeł.

Leczenie wyglądało tak: Lewamol 10%
w 1 dzień podałem 20ml na 100L wody
2 dzień podmiana 25% i 10ml na 100L wody
3 dzień podmiana 25% i 10mn na 100L wody.
4 dz... pod.......... 50%
6 dz.... podmiana 50%
7 dzień powtórzyłem kuracje od mowa.
Temperatura wody 32 stopnie przez 14 dni plus 1 łyżka stołowa soli na 100L wody.

Ps. nowe objawy
Ryby ocierają się o co mogą , zauważyłem też ubytki na płetwach ubytki raczej malutkie ale jednak. ryby na razie zostają w kwarantannie. I tu pojawia się pytanie czy to mogą być przywry i czym to leczyc?
Ostatnio zmieniony przez NobleKoziol 2014-04-03, 20:43, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7857
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-04-04, 10:12   

Ja tam się pytam jakie parametry miała woda - pH?
A co do kuracji to: po kiego takie dawki?
Po kiego taka temperatura?
Po kiego ta sól?
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
NobleKoziol 


Imię: maksymilian
Wiek: 42
Dołączył: 23 Lut 2014
Posty: 40
Skąd: ashourne
Wysłany: 2014-04-04, 19:34   

Lałem ro z minerałami wiec podmieniana woda, PH poniżej 7
Dlaczego takie dawki? pytasz żeby pewność mieć.
Dlaczego sól i wysoka temperatura? bo myślałem że mają ospę więc za jednym zamachem.
ale ryby dalej się ocierają i wydaje mi się że to przywry.

Masz jakieś sugestie
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7857
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-04-06, 19:36   

NobleKoziol napisał/a:
Lałem ro z minerałami wiec podmieniana woda, PH poniżej 7
Dlaczego takie dawki? pytasz żeby pewność mieć.
Dlaczego sól i wysoka temperatura? bo myślałem że mają ospę więc za jednym zamachem.
ale ryby dalej się ocierają i wydaje mi się że to przywry.
Masz jakieś sugestie

sugestie to na co? Ĺťe niby spitoliłeś co można było bo się nie pytałeś a teraz szukasz ratunku. Na czerwono co skopane i sam sobie odpowiedz. Pytaj tego co Ci to doradzał!!!!!!!!!!!!!!1 On się zna a ja nie.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
NobleKoziol 


Imię: maksymilian
Wiek: 42
Dołączył: 23 Lut 2014
Posty: 40
Skąd: ashourne
Wysłany: 2014-04-07, 11:49   

adamn napisał/a:
NobleKoziol napisał/a:
Lałem ro z minerałami wiec podmieniana woda, PH poniżej 7
Dlaczego takie dawki? pytasz żeby pewność mieć.
Dlaczego sól i wysoka temperatura? bo myślałem że mają ospę więc za jednym zamachem.
ale ryby dalej się ocierają i wydaje mi się że to przywry.
Masz jakieś sugestie

sugestie to na co? Ĺťe niby spitoliłeś co można było bo się nie pytałeś a teraz szukasz ratunku. Na czerwono co skopane i sam sobie odpowiedz. Pytaj tego co Ci to doradzał!!!!!!!!!!!!!!1 On się zna a ja nie.
Adam


Adamie przepraszam że zapytałem . Wiem że się znasz i wiem że masz wiedzę, ale nie obraź się zachowujesz się jak małe zazdrosne dziecko.Nie każde leczenie musi się odbywać ja Ty każesz, wybacz , może wiedzę masz , ale jesteś strasznie zarozumiały. Przeczytaj posta od nowa i zauważysz że TY żadnej rady nie dałeś. Po za tym że stwierdziłeś że nicień wystaje z odbytu bo jest wydalany co było nieprawdą , iż ten gatunek nicienia tak ma. Skarmienie nic by nie pomogło bo zaraz miał bym ten sam problem w zbiorniczku.
Piszesz jak znawca ale żadnej odpowiedzi nie udzielasz , poza krytykowaniem.
I NIE NIE SZUKAM RATUNKU TYLKO rady. W brew Twojemu mniemaniu ryby mają się świetnie tylko zauważyłem ocieranie. Kilka razy pytałem się o jakieś rady ale Ty tylko krytykować potrafisz . PROSZĘ JAK MASZ TAK PISAĆ W MOIM POŚCIE NO NIE RÓB TEGO BO TYLKO ŚMIECISZ.

Piszesz że ro plus minerały Ci nie pasują , a napisałeś jakieś uzasadnienie? Bo założę się że tylko Ty wiesz o co chodzi .

I dlaczego niby podniesienie temperatury i podanie soli jest beee. proszę o uzasadnienie (lub skierowanie do odpowiedniego artykułu)
Piszesz że się nie pytałem na Pw wysłałem Ci kilka wiadomości z pytaniami. a Ty znowu udzieliłeś odpowiedzi, tu cytat " Nie" to była cała Twa odpowiedz, i na dodatek nie mam pojęcia do czego to "nie" miało się tyczyć . Więc nie dziw się że tak zareagowałem.





Ps. Przepraszam za błędy.
Ps. Nie zgadzam się na publikacje moich zdjęć i w jakimkolwiek poście poza moim.
Ostatnio zmieniony przez NobleKoziol 2014-04-07, 12:13, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7857
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-04-07, 11:56   

Wszystko Ci wyklarowałem na czerwono ale trzeba to przyjmować. Zatrułeś ryby swym leczeniem pseudo. Reszta przed Tobą. Ty mi też nie odpowiadasz co i jak pytam to do kogo pretensje. Leczyłeś bo myślałeś to myśl dalej. A co mam pisać że trzeba wodę podmieniać bo ryby otrułeś i dlatego jest jak jest? Inni to napisali i już chyba czas się edukować i przyswajać co się ju z setki razy wałkowało od lat a TY ciągle sugestie i rady.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
NobleKoziol 


Imię: maksymilian
Wiek: 42
Dołączył: 23 Lut 2014
Posty: 40
Skąd: ashourne
Wysłany: 2014-04-07, 12:18   

adamn napisał/a:
Wszystko Ci wyklarowałem na czerwono ale trzeba to przyjmować. Zatrułeś ryby swym leczeniem pseudo. Reszta przed Tobą. Ty mi też nie odpowiadasz co i jak pytam to do kogo pretensje. Leczyłeś bo myślałeś to myśl dalej. A co mam pisać że trzeba wodę podmieniać bo ryby otrułeś i dlatego jest jak jest? Inni to napisali i już chyba czas się edukować i przyswajać co się ju z setki razy wałkowało od lat a TY ciągle sugestie i rady.
Adam


Nadal piszesz bez sensu . Zatrułem ryby zinterpretuj co masz na myśli albo podeślij gdzie mogę się pouczyć bo jak narazie to nie pomagasz
 
 
MICHALEK123 

Imię: Michal
Pomógł: 4 razy
Wiek: 54
Dołączył: 22 Gru 2013
Posty: 581
Skąd: XX
Wysłany: 2014-04-07, 12:20   

MAksiu z tego co wyczytałem to pomieszałeś dwa sposoby leczenia leczyłeś nicienie pół-metodą na wiciowce pół na nicienie z tym levamolem i Twoim dawkowaniem to takiego przepisu jeszcze nie widziałem ale skoro skuteczny czas pokaże. A jak mają przywry to leczymy je wpierw a potem resztę paskudztwa innego. Mineralizator plus leki do niedobry pomysł gdyż nie wiemy jakie pierwiastki dodaje i ile a leki reagując z nimi rożnie działają lub nie działają i nie tylko Adam o tym wie :mrgreen:
Pozdrawiam MM
_________________
Pozdrawiam Michał
 
 
NobleKoziol 


Imię: maksymilian
Wiek: 42
Dołączył: 23 Lut 2014
Posty: 40
Skąd: ashourne
Wysłany: 2014-04-07, 15:21   

No i o takie odpowiedzi mi chodzi.
Minerały których używam to: Pro-discus Mineral Tropic Marin
Lewamol to : levamisol 10%

Nikt mi nie radził jak mam zrobić , pytałem ale .... nikt nic nie poradził.
Widzisz mam też wątpliwość czy to przywry. Ponieważ podejrzewam że przywry już by mi osłabione ryby załatwiły. tyle że mam ograniczony dostęp do mikroskopu i dlatego pytam bardziej doświadczonych.
To co wyczytałem w książce to że można podać 20ml levamisolu 10% na 100L wody , ale trzeba pamiętać aby ryb nie skarmiać owym środkiem.
Leczenie które zastosowałem jest to które zostało ostatnio opisane.
Ostatnio zmieniony przez 2014-04-09, 20:14, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
MICHALEK123 

Imię: Michal
Pomógł: 4 razy
Wiek: 54
Dołączył: 22 Gru 2013
Posty: 581
Skąd: XX
Wysłany: 2014-04-07, 16:28   

No niestety leczenie bez mikroskopu to strzelanie w ciemno bo objawy ocierania czy otrząsania występują w większości przypadków pasożytów i to nie jest twardy dowód na to że są akurat przywry czy jakieś inne dziadostwo trzeba materiał do badania pobrać no i wiemy co jest lub czego nie ma. Wstaw filmik z rybkami to sie zobaczy jak dyszą. Tak jak Adam pisze podaj podstawowe parametry a wtedy pomoc będzie lepsza i skuteczniejsza. A tak podtrułeś ryby a wyniki swego działania możesz mieć za kilka dni (wiem po sobie i swoich rybach bo kiedyś też tak poszalałem). Moja rada to częsta podmiana wody węgiel do filtra na 24, obserwacja
_________________
Pozdrawiam Michał
Ostatnio zmieniony przez MICHALEK123 2014-04-07, 16:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7857
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-04-07, 21:39   

NobleKoziol napisał/a:

Nikt mi nie radził jak mam zrobić , pytałem ale .... nikt nic nie poradził.

Albo Ty jakiś niedzisiejszy jesteś po wystawie jak ja albo olewasz co ktoś pisze. Jam Ci pisał jam dziecku na trzepaku posta co został w tem wątku
Wysłany: 2014-02-24, 11:30
z podaniem linka do wątku o nicieniach i leczeniu

http://discusforum.adamn.pl/viewtopic.php?t=1496

Zrobiłeś po swojemu to czego jeszcze chcesz? Może kolejnych mych sugestii?
I tak zrobisz po swojemu kolejny raz.

To jak Ci nie radzono. Dalej na sugestie czekasz?
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
NobleKoziol 


Imię: maksymilian
Wiek: 42
Dołączył: 23 Lut 2014
Posty: 40
Skąd: ashourne
Wysłany: 2014-04-07, 22:58   

Pewnie czytam tekst bez zrozumienia bo dalej nie widzę jak leczyć (metody)

Opiszę teraz zachowanie ryb, wygląd, i parametry wody.

Woda: pomiary zrobione dziś.
Temperatura 29 stopni C.
TDS w zbiorniku - 190
PH- 6,4
KH- 0
GH- 4
No3- 0
Po4- wykrywalne
No2- brak testu
Nh3/4- brak testu
Podmiany - 80 L co dzień
Wiem że pomiar No3 świadczy o tym iż mam w wodzie Nh3/4 i No2 ale robię podmiany co 24h i karmie ryby 2 razy dziennie.
Ryby są zestresowane, i ciemniejsze ,pokarm przyjmują bez problemowo.

Ziemiojady zachowują się jakby ich to nie obeszło, ale sprawiają wrażenie jakby chciały się ocierać , tyle że nie ma o co. Jeden z ziemiojadów ma kropkę na płetwie ogonowej. Kropka wygląda jak infekcja grzybiczna. (chyba)

Zbrojniki w całkowitym porządku.

Zauważyłem iż dyski czasem oczepią płetwę, ale rzadko. Dyski oddychają dość spokojnie jak na tą temperaturę. Oddech równomierny i spokojny. Obydwie pokrywy skrzelowe w normie. Ĺťadnych widocznych infekcji. Skrzela wyglądają dobrze. Na płetwach brak jakichkolwiek oznak infekcji czy ubytków .

Manacapuru F1 : Para z której mam narybek, trzyma się razem ale bladsza niż zwykle.
Trzeci osobnik posiada lekkie ubytki płetwy dolnej (trzeba się przyjrzeć)
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7857
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-04-08, 11:52   

NobleKoziol napisał/a:
Pewnie czytam tekst bez zrozumienia bo dalej nie widzę jak leczyć (metody)

podałem Ci na wstępie link a w nim m jest to:
"N I C I E N I E - N E M A T O D A bytują w akwarium i 90 % właścicieli ryb nie ma bladego pojęcia o ich obecności. Zresztą ich krewni są chyba jedną z najliczniejszych grup na tej planecie.
Stare czy młode ryby - pasożyt nie wybiera jemu wszystko jedno. W przypadku zaatakowania starych ryb - przykładowo pary - to ta może w czasie swego okresu wychowywania młodych stać się przyczyną straty całego miotu jeśli nie przewidzimy tego wcześniej. Jeśli widzimy, że ryba z dnia na dzień przyjmuje coraz mniej pokarmu, staje się ciemniejsza, płochliwa ucieka w ciemne kąty zbiornika i wydala o ile zobaczymy odchody w postaci ciągnących się ale nie galaretowatych, pokarm o ile do niego przypłynie bierze do pyska i wypluwa. Młode z takiej pary takie 2-3 tygodniowe po najedzeniu się dostają duże brzuchy jakby wzdęte i powoli opadają na dno, gdzie najczęściej w rogu zbiornika kończą swój żywot. Niekiedy mogą występować objawy duszności jak przy płazińcach a jest to spowodowane tym, że nicienie zagościły w skrzelach ryb. Dorosłe ryby mogą przeżyć z nicieniami kilka miesięcy bez pobierania pokarmu i co jakiś czas wydalać w odchodach pasożyty. Badanie mikroskopowe daje nam 100% pewność, że jesteśmy zmuszeni do walki o zdrowie ryb z:


N I C I E N I A M I – N E M A T O D A

.................

Nicienie Camallanus:
Długość samca kilkakrotnie mniejsza od samicy, są zabarwione na czerwono, z przodu ciała mają charakterystyczne prążkowanie. Są one w przeciwieństwie do wcześniejszych żyworodne (samica w macicy nosi liczne larwy). Te są inwazyjne w akwarium. Rozwijają się bez żywicieli pośrednich. Według niektórych tylko dwa pierwsze pokolenia nie wymagają obecności żywicieli pośrednich jakimi są: oczliki, skąposzczety …W jamie ciała żywiciela larwa przechodzi dwa kolejne linienia i staje się inwazyjna. Po połknięciu go przez rybę dostaje się do przewodu pokarmowego i zakotwicza się w nim przy pomocy przedniego odcinka ciała. Ĺťywi się płynem międzykomórkowym ryby, uszkadzając śluzówkę jelita. Camallanus ma swe korzenie w AZJI.
Rozpoznanie to badanie na obecność larw w kale a dokładniej w jelicie uśmierconej ryby.



Jak działają niektóre leki polecane przeze mnie to na poniższych przykładach omówię.
I taka uwaga odnośnie niektórych leków i ich szkodliwości co inni mogą negować, żę są toksyczne czy zabójcze dla ryb :?: Są ale jak się nie wie jak i kiedy stosować. Jak robi to z głową to są wybawieniem jedynym i niepowtarzalnym by ryby uratować.
Przykładem takim jest aniprazol zawierający w sobie fenbendazol. Jak działa i kiedy szkodliwy to w innym temacie. Poniżej wynik kąpieli ryb w tym leku i ich dzialnie na nicienie w kąpieli krótkotrwałej. na nicienie właśnie owym lekiem w kąpieli krótkotrwałej. j
P................... Jeśli jesteśmy pewni co do tego, że mamy ten konkretny rodzaj nicienia wtedy lepiej jest stosować levamizol. No ale jak nie wiemy co mamy to lepiej aniprazol bo wtedy kilka pieczeni przy jednym ogniu upiecze na raz. No i konieczne jest kurację po określonym czasie powtórzyć.
Kolejne wyniki badania dokonanego za mą radą na rybach forumowicza. Była kąpiel w aniprazolu
i.......................
Adam"

gdybyś czytał to byś to sam zobaczył a jak się po łepkach skacze i sugestie sadzi to jest jak jest. Dużymi literami miałeś jak byk napisane co to jak i kiedy i czym leczyć a zrobiłeś po swojemu. To moja sugestia: jak nie wiesz co jak i gdzie leczyć w przyszłości to idź na spacer albo głowę do zimnej wody sobie daj.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
NobleKoziol 


Imię: maksymilian
Wiek: 42
Dołączył: 23 Lut 2014
Posty: 40
Skąd: ashourne
Wysłany: 2014-04-08, 21:49   

no
Ostatnio zmieniony przez NobleKoziol 2014-04-09, 15:46, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7857
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-04-09, 12:18   

NobleKoziol napisał/a:
Hahahha
Z tą zimną wodą to chyba skorzystam :-D

nie ładnie się śmiać jak się nie wszystko załatwiło na cacy jak trza :evil:
Czy wiesz co to jest podszywanie się pod kogoś (no bo tego co w scrinie Ty nie wymyśliłeś)?
Czy wiesz co to jest pytanie o zgodę AUTORA (no bo nie ty jesteś AUTOREM tego coś wstawił, gdzie indziej)?
Czy wiesz, że jak gdzie indziej coś przedstawiasz dokładnie to winny być stosowne notki :
- kto AUTOREM,
- skąd pochodzi wstawiany teksy (link) a nie rżnąć jako swoje w 100%
- ZGODA AUTORA mile widziana

No ale teraz wiemy wszyscy dlaczego nie napisałeś skąd takie rewelacyjne dawkowanie levamizolu zastosowałeś trujące ryby (WNIOSKI po doczytaniu całego wątku skąd pochodzi scrin). No i jeszcze wiemy jaki jesteś fachman bo gdzie indziej przekonujesz wszystkich, że to nicień (co nie dowierzali a oczy ich widziały)

UWAGA
:
nie podaje skąd toto pochodzi i gdzie toto wstawiono by nie robić antyreklamy i zresztą jam to jest AUTOREM tego co wyżej napisane w scrinie i nie pamiętam jakoś bym tam to zamieszczał a sam sobie zgody na wstawianie i propagowanie tego, gdzie indziej nie dawałem.

Mniemam, że teraz a obliczy FAKTÓW namacalnych staniesz na wysokości zadania i dokonasz stosownych adnotacji, sprostowań i przeprosin tam skąd skrin nie wspominając o tym wątku.

Jeśli byś czasem nie dokonał NIC i zaczął polemikę z góry skazaną na porażkę to mam prośbę do Bogdana by zrobił co należy i dał znać.

Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14