DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Podłoże w akwa
Autor Wiadomość
jab75 

Imię: Jacek
Pomógł: 1 raz
Wiek: 24
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 553
Skąd: PL
Wysłany: 2012-12-04, 23:06   

Ja będę stosował piasek kwarcowy od 0.5-1.2 i jakieś donice z adą . Zamiast donic można kokosy wykorzystać jak to wielu zrobiło i całkiem ciekawie wygląda , a i w pielęgnacji zbiornika jest wygodnie . :lol:
 
 
michal.l 

Imię: Michał
Wiek: 38
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 586
Skąd: myślenice (małopolskie)
Wysłany: 2012-12-04, 23:12   

Ady amazoni już nie warto kupować nie jest już ona taka "żyzna" jak było do tej pory za tą kaskę można kupić coś lepszego ..
_________________
sorry taki mamy klimat
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7857
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-12-05, 08:26   

jab75 napisał/a:
piasek kwarcowy od 0.5-1.2

jakieś 2-5 mm wtedy tak woda cyrkuluje. A tak mogą przy nieumiejętnym karmieniu i rybach tam takich zrobić się strefy beztlenowe.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
mariusz13 


Imię: Mariusz
Wiek: 43
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 13
Skąd: Wilamowice
Wysłany: 2012-12-05, 09:02   

jab75 napisał/a:
Zamiast donic można kokosy wykorzystać jak to wielu zrobiło i całkiem ciekawie wygląda


O kokosach to już się nie będę wypowiadał za bardzo bo myślę,bez urazy dla niektórych są beznadziejne i brzydkie ale to moje zdanie ,dlatego szukam jakiegoś dobrego podłoża żeby dobrze wyglądało i roślinki rosły w miarę naturalnie bez zbędnych dopalaczy.Im mniej chemi w akwa tym zdrowsze ryby.
 
 
Ryszard
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-05, 09:06   

To kwestia gustu , ale stanowia ladne dopelnienie korzeni w zbiornikach z Paleciami.
 
 
gienierator 



Imię: Eugeniusz
Pomógł: 4 razy
Wiek: 58
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 937
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-12-05, 09:59   

mariusz13 napisał/a:
roślinki rosły w miarę naturalnie bez zbędnych dopalaczy

To chyba bardziej dobór odpowiednich gatunków wtedy jest ważniejszy niż rodzaj podłoża.
pozdro....
 
 
PETER 

Imię: PIOTR
Dołączył: 04 Gru 2012
Posty: 14
Skąd: WAŁBRZYCH
Wysłany: 2012-12-05, 10:38   Re: Podłoże w akwa

mariusz13 napisał/a:
W związku z tym że robię totalny restart mojego zbiorniczka mam małe pytanko odnośnie podłoża i chciał bym żebyście się wypowiedzieli na temat JBLa manado czy faktycznie jest dobre jeśli chodzi o rośliny , ile go zakupić na akwa 240l :?:

Ja mam w swojeej 240 od 1,5 roku monado z dodatkiem aquabasic 2 pod sopodem ok 6 cm tego podłoża i musze przyznac iz rośliny bardzo szybko sie ukorzeniają faktyczni podloze jest lekkie jak dyski plują i szukają w niczym to nie przeszkadza w moim przypadku nie zmieniło parametrów woda kryształ. a korzenie od lotosa rozrosły sie na cale akwa . ogolnie polecam .
a ze ktoś pisze za sadzenie roślin to koszmar nie rozumiem tego pinceta i bo klopocie . podloze wogole nie pyli a plukanie to banal wystarczy wiadro sluchawka od prysznica i samo sie plucze ze wzgledu na swa lekkosc .
na poczatku roku robie restart i tym razem chcyba sprobuje ady .
a doniczki w akwarium to jakaś pomyłka !
 
 
Igor 


Imię: Igor
Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 22 Lis 2012
Posty: 73
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-12-05, 14:51   

Ja również mam pozytywne doświadczenia z manado, ale nie dałbym do palet.
Małe akwa którego się nie odmula spoko :)
No i z sadzeniem też nie miałem kłopotu. Wręcz przeciwnie.
Płukanie natomiast masakra.
 
 
Roni 
Roni


Imię: Robert
Wiek: 52
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 7
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-12-05, 21:09   

Witajcie , a ja u siebie po restarcie dałem na dno biały piasek kwarcowy bardzo drobny i mam taki problem po miesiącach że lekko zmienia polor (ciemnieje lekko) nie wiem czy to przez mocne światło czy jest inny powód. Wodę dość często podmieniam .
Powiem szczerze że trochę się zeźliłem po tym jak dałem te podłoże , jasne bardzo ,każdy pyłek widać na dnie , nawet jak odkurzam to za 5 minut na dnie coś leży , zastanawiam się czy nie dołożyć i pomieszać jakieś inne podłoże żeby nie było jednolite i takie drobne ..co myślicie ? ;-)
_________________
pozdrawiam Robert
 
 
Dami 

Imię: Damian
Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 68
Skąd: Warszawa-Wawer
Wysłany: 2012-12-05, 21:50   

Roni napisał/a:
Witajcie , a ja u siebie po restarcie dałem na dno biały piasek kwarcowy bardzo drobny i mam taki problem po miesiącach że lekko zmienia polor (ciemnieje lekko) nie wiem czy to przez mocne światło czy jest inny powód. Wodę dość często podmieniam .
Powiem szczerze że trochę się zeźliłem po tym jak dałem te podłoże , jasne bardzo ,każdy pyłek widać na dnie , nawet jak odkurzam to za 5 minut na dnie coś leży , zastanawiam się czy nie dołożyć i pomieszać jakieś inne podłoże żeby nie było jednolite i takie drobne ..co myślicie ? ;-)


zbyt rzadkie odmulanie? strefy beztlenowe? Jakie masz ph? Amoniak?
 
 
Roni 
Roni


Imię: Robert
Wiek: 52
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 7
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-12-05, 21:54   

A co tu ma odmulanie ?? problem jest na wierzchu , cieniutka warstewka gdzie piasek lekko robi się ciemniejsze.T co piszesz to jak ciemnieje głębiej w podłożu ...tak mi się wydaje ..... ;-)
_________________
pozdrawiam Robert
 
 
Klayman
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-05, 21:55   

Może glony (np okrzemki mają ciemniejszy kolor).
 
 
Dami 

Imię: Damian
Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 68
Skąd: Warszawa-Wawer
Wysłany: 2012-12-05, 22:25   

Roni napisał/a:
A co tu ma odmulanie ?? problem jest na wierzchu , cieniutka warstewka gdzie piasek lekko robi się ciemniejsze.T co piszesz to jak ciemnieje głębiej w podłożu ...tak mi się wydaje ..... ;-)


dobrze że zauważyłeś że ci się wydaję =P bynajmniej moje doświadczenie z piachem kwarcowym tak się skończyło że po wierzchu zaczynał się robić szarawo-niebieski i przy odmulaniu głębiej też taki był i do tego unosił się bardzo nie przyjemny zapach.
 
 
Roni 
Roni


Imię: Robert
Wiek: 52
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 7
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-12-06, 09:37   

Widzisz Dami , sęk w tym że to tylko cieniutka warstwa piasku lekko się przebarwia , jak odmulam czy nawet dłonią poruszam piasek pod spodem jest czyściutki biały piaseczek. Akwarium po restarcie jest ok 3 miesiące więc nie wierzę w strefy beztlenowe u siebie ...ale ..... :lol: ..
_________________
pozdrawiam Robert
 
 
gienierator 



Imię: Eugeniusz
Pomógł: 4 razy
Wiek: 58
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 937
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-12-06, 09:40   

Na naloty w kwarcowym piasku kiryski to niezłe rozwiązanie , przy buszowaniu cały czas
mieszają piaseczek i nie robią się żadne ,,kolorowe " strefy. :-)
pozdro...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 9