DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Podłoże w akwa
Autor Wiadomość
mariusz13 


Imię: Mariusz
Wiek: 43
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 13
Skąd: Wilamowice
Wysłany: 2012-12-04, 09:42   Podłoże w akwa

W związku z tym że robię totalny restart mojego zbiorniczka mam małe pytanko odnośnie podłoża i chciał bym żebyście się wypowiedzieli na temat JBLa manado czy faktycznie jest dobre jeśli chodzi o rośliny , ile go zakupić na akwa 240l :?:
 
 
dylus 


Imię: Mariusz
Wiek: 52
Dołączył: 22 Lis 2012
Posty: 46
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2012-12-04, 10:51   

Jbl Manado kiedys zatwardzało wodę ,była akcja zwrotów podłoża do producenta i mieli ten problem rozwiązać .Widziałem kilka zbiorników na tym podłożu (kolega z pracy też je ma ) wszyscy twierdzili zgodnie zbyt lekkie podłoże i za nim roślinki się dobrze ukorzenią to często wypływają na powierzchnię .Co mi się podoba to to że zaraz poz zalaniu woda jest czysta a po kilku dniach kryształ .Ja zastosowałem New Amazonię i niestety nie mogę uzyskać kryształowo czystej wody .

W necie znajdziesz masę zdjęć z tym podłożem i opinie na jego temat .
 
 
mariusz13 


Imię: Mariusz
Wiek: 43
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 13
Skąd: Wilamowice
Wysłany: 2012-12-04, 12:22   

właśnie czytałem wiele opinii i postanowiłem zaryzykować i to zakupić tylko czy 25l starczy mi na 250 siątkę to jest gdzieś 21kg . A myślałem też żeby jbla zapodać na dół a na górę wysypać drobny żwirek co ty na to , wtedy nie będą wypływać roślinki :?:
 
 
Mirek06 


Imię: Mirek
Wiek: 50
Dołączył: 22 Lis 2012
Posty: 237
Skąd: Ciechów (dolnośląskie)-PL
Wysłany: 2012-12-04, 13:02   

masz rację tylko gdy będziesz szalał odmulaczem to pięknie Ci się to wymiesza.Mój brat miał też to podłoże i na nim żwirek dlatego wiem jakie są skutki :shock:
_________________
Pozdrowienia!!!
 
 
darek-J
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-04, 13:02   

Witam .
Miałem jakiś czas krewetkarium 240l.
Jeśli chodzi o podłoże miałem substrat ,pamiętam że dostałem do tego instrukcie w postaci broszurki ,jak wykonać start zbiornika bez kłopotów z glonami itp.
A więc na dno sypałem ten substrat potem przykrywałem to starą firanką i na to drobny żwir.
Rośliny rosły jak szalone,oczywiście start był zgodnie z instrukcjami.
Firanka zapobiegała właśnie mieszaniu się sub. i żwiru.

Jak znajde tą ulotke to moge koledze wysłać na PW.
Link na allegro;

http://allegro.pl/aktywne...2767143296.html
Ostatnio zmieniony przez 2012-12-04, 13:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mariusz13 


Imię: Mariusz
Wiek: 43
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 13
Skąd: Wilamowice
Wysłany: 2012-12-04, 13:14   

Jasne jak byś gdzieś znalazł tą ulotkę to podeślij, a ja właściwie niewiem jak jeszcze zrobię poniewasz kupie jbla a zostanie mi też mój aktualny żwirek szkoda go wyżucać ale to jeszcze się określi teras pytanko czy 25 litrów jbla mi wystarczy na akwa 120x50x40 czy też więcej go zamówić :?: :-)
 
 
darek-J
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-04, 13:21   

Kupiłem ostatnio 20l żwiru i mam w akwa 240 2-3cm na dnie, czyli troche mało dla dużych roślin.
Jeśli będziesz dosypywał na to żwir to powinno wystarczyć.
 
 
dylus 


Imię: Mariusz
Wiek: 52
Dołączył: 22 Lis 2012
Posty: 46
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2012-12-04, 13:25   

Link do innego forum macie tam kalkulator podłoża http://sklep.roslinyakwar...tor-podloza.php przydatny bardzo aby wyliczyć ilośc potrzebnego podłoża
 
 
darek-J
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-04, 13:34   

Cytat:
Jak znajde tą ulotke to moge koledze wysłać na PW.


Niestety nie znajde żona właśnie mnie uświadomiła że robiła porządki w miejscu moich poszukiwań :-/ :-)
 
 
Rafal
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-04, 17:31   

JBL Manado to pdłoże zupełnie jałowe, więc wpływu na rośliny nie będzie miało żadnego. Do tego JBL Manado podnosi twardość wody. Problem o którym wspomniano wcześniej rozwiązano tak, że na opakowaniu zamieszczono informację (w języku polskim kiedyś jej nie było, tylko w językach obcych, nie wiem jak jest teraz), że podłoże może podnosić twardość wody i aby temu zapobiec należy je dobrze wypłukać w gorącej wodzie. Niestety, płukanie tak lekkiego i pylącego podłoża w gorącej wodzie do przyjemnych nie należy i czasu trochę wymaga. Lepiej kupić żwir, piasek. Efekt dla roślin ten sam a trochę pieniędzy w portfelu zostanie. I rośliny łatwo się sadzi bo sadzenie roślin w Manado to tragedia jest, jest to chyba najlżejsze podłoże na rynku.
 
 
lukasz361 


Imię: Łukasz
Wiek: 33
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 8
Skąd: Sulechów
Wysłany: 2012-12-04, 18:39   

Szczerze mówiąc nie polecam podłoża Manado szkoda pieniędzy!!! Podłoże te jest za lekkie delikatny ruch wody w akwarium niesie go het daleko. Samo przygotowanie go jest masakryczne płuczesz płuczesz a tam dalej czarny syf...
_________________
Pozdrawiam
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7857
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-12-04, 19:42   

Takowe podłoża do roślin i kąsaczy czy innej drobnicy TAK. Dla dysków ryb co kopią w podłożu w poszukiwaniu pokarmu (chyba, że w stanie agonii) NIE. Już kilku się przekonało, że mam rację. U mnie to nawet przy krewetkach wysiadało bo te je w łapy i obracać za żarciem. jaka woda każdy wie.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Rafal
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-04, 20:54   

Adam, akurat Manado to nie granulat a wypalana glinka, więc tutaj problemu z błotem nie będzie. Ale też się nie nadaje, bo problemem jest jego lekkość (sadzenie roślin to koszmar, jedzenie zakopywane w podłożu - standard) i wpływ na parametry wody jeszcze mocniejszy niż jakbyśmy sobie wapieni zamiast korzeni naustawiali w zbiorniku.
Granulat też miałem i nie polecam, piasek sprawdza się najlepiej.
 
 
michal.l 

Imię: Michał
Wiek: 38
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 586
Skąd: myślenice (małopolskie)
Wysłany: 2012-12-04, 21:05   

Dla mnie kolor tego podłoża to jego duży minus reszta jak fachowcy pisali wyżej :-)
_________________
sorry taki mamy klimat
 
 
mariusz13 


Imię: Mariusz
Wiek: 43
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 13
Skąd: Wilamowice
Wysłany: 2012-12-04, 22:09   

Czyli dla dysków dupa więc lepiej sobie poszukam piasku. Dzięki za opinie :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 11