DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Skromne 200L
Autor Wiadomość
Szybki 


Imię: Damian
Wiek: 37
Dołączył: 27 Lis 2012
Posty: 159
Skąd: Posada, Kazimierz Biskupi
Wysłany: 2013-04-04, 22:11   Skromne 200L

- wielkość zbiornika w litrach: 200

- wymiary zbiornika: 100x40x50

- od kiedy zbiornik funkcjonuje: w obecnej formie styczeń 2013 r.

- sposób przygotowania wody do zbiornika: Głównie RO czasami dodatek kranu i HCl w miarę potrzeby

- woda i jej parametry: tww (KH), two (GH), pH i ewentualnie wielkość związków azotowych: pH 5.5 - 6, NO2 - 0, NO3 - do 30

- częstotliwość podmian wody: W miarę potrzeby zazwyczaj ok 15-25L na tydzień

- rodzaj podłoża z podaniem granulacji orientacyjnej w przypadku żwiru: póki co brak

- dodatkowe elementy jak korzenie, zamki ceramiczne, okręty podwodne, akropol z marmuru ;) czy też tła wewnętrzne czy skały: Korzeń magarowca

- obsada zbiornika, dokładnie ile dyskowców i pozostałych ryb. Samopoczucie ryb i aktywność: 6 dysków podrostków, kosiarka, 2 zbrojniki niebieskie

- obsada roślinna i nawożenie (jeśli zbiornik nie jest higieniczny): póki co brak

- rodzaj filtracji, jaka i ile: Biologi JBL e900+ Mini Kani 120, mechanik Fluval 3plus

- rodzaj wkładów filtracyjnych: gąbka, ceramika, bioceramika, keramzyt, zeolit,

- ogrzewanie zbiornika szczegółowo: Fluval Tronic 200W, temp. 27 stopni

- oświetlenie zbiornika, ile i jak długo: 2x30W 6500K, od 13 do 22

- sposób i rodzaj karmienia: Suche pokarmy Sery i Tropicala, miksy swojej produkcji

- krótki, w kilku zdaniach, opis powstawania (czas kwarantanny, dojrzewanie): Kolejna odsłona po restarcie, leczenie i wyrzuceniu wszystkiego co w nim było.

- zdjęcie całego zbiornika:





- film jeśli jest taka możliwość (do 20 sekund):

- sukcesy i porażki jakie były ewentualnie do tej pory w zbiorniku: Dziurawica u jednej sztuki (padła), wiele śniętych mniejszych ryb w czasie leczenia i miejmy nadzieje że opanowana sytuacja.

Ryby może nie okazy medalowe ale mimo wszystko cieszą oko :) Możliwe że niebawem będę myślał nad dodaniem podłoża tylko nie wiem czy bazalt(mam na stanie) czy piasek, i kilku roślin tylko raczej bez kokosów czy jakiś doniczek. Może jeszcze jakiś korzeń by wleciał.
 
 
 
dominik2 

Imię: dominik
Pomógł: 1 raz
Wiek: 27
Dołączył: 27 Lis 2012
Posty: 158
Skąd: Zielonka
Wysłany: 2013-04-04, 22:32   

Ładne paletki tylko szkoda że pigeony mają pieprz. Od kogo masz je :?:
 
 
Dun 

Imię: Marek
Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 392
Skąd: Otwock
Wysłany: 2013-04-04, 22:37   

Fajne dyski, szkoda że im pieprz wyszedł.
 
 
bromila 

Imię: Oliver
Wiek: 51
Dołączył: 17 Mar 2013
Posty: 25
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-04-04, 22:40   

Taki urok pigeonów, często się pieprz pojawia i nawet nie wiadomo skąd.

Ale rybcie ładne szczególnie że właściciela cieszą a to najważniejsze.


Pozdrawiam
Oliver
 
 
Szybki 


Imię: Damian
Wiek: 37
Dołączył: 27 Lis 2012
Posty: 159
Skąd: Posada, Kazimierz Biskupi
Wysłany: 2013-04-04, 22:41   

Pigeony a w zasadzie to mieszańce pigeon+ niebieski jakiś z tego co pamiętam, może dlatego mają pieprz. Są one od kolegi z okolic, jego wychów. Zobaczymy jak będą się prezentować gdy już się wybarwią :->
 
 
 
dominik2 

Imię: dominik
Pomógł: 1 raz
Wiek: 27
Dołączył: 27 Lis 2012
Posty: 158
Skąd: Zielonka
Wysłany: 2013-04-04, 22:44   

Ja na przykład w akwarium mam 5 pigeonów dwa młode mają pieprz trzeci troszkę starszy nie ma i dwa dorosłe też nie mają. Morze zależy to od genów.
 
 
Szybki 


Imię: Damian
Wiek: 37
Dołączył: 27 Lis 2012
Posty: 159
Skąd: Posada, Kazimierz Biskupi
Wysłany: 2013-04-04, 22:48   

Od genów na pewno bo prawie wszystko od tego zależy jeśli chodzi o kolor ryby. Ale wiem że na przestrzeni czasu może trochę zniknąć pieprzu na co liczę lub choćby że jakoś się rozjaśni czy jakoś rozejdzie po rybach i będzie trochę mniej przykuwać oko ;p
 
 
 
maniek1975 

Imię: marcin
Wiek: 48
Dołączył: 04 Gru 2012
Posty: 125
Skąd: łódź
Wysłany: 2013-04-04, 23:01   

moje też mają i nie przejmuje się tym ,u mnie zależy chyba od światła raz mało widać raz bardzo dużo widać .
 
 
Askamadej
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-05, 08:17   

tez mialam takiego mieszanca pigeona z niebieskim jak byl maly byl prawie caly czarny od pieprzu i popatrzcie co z niego wyroslo :mrgreen: takie brzydkie kaczatko bylo, a rybki ksztalt maja ladny wiec warto poczekac moze pieprz z czasem sam zniknie :->
 
 
jurasiga 


Imię: JURAS
Pomógł: 10 razy
Wiek: 46
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 1723
Skąd: Turek
Wysłany: 2013-04-05, 09:41   

Fajnie jest jak dla mnie ;-) piasek kwarcowy jakaś roślina na korzeniu Lotosik w kokosik i zamaskować te wężyki i napowietrzacze i będzie Git Majonez ;-)

Ps . widzę że twoje scribbelty bardziej w brąz poszły i te pasy :-/ u moich są podczas przepychanki przy korycie a po za tym brak , no i jeden tez brązik ale dzwoniłem jakiś czas temu do kolegi co mam je od niego i mówił że coś się tak porobiło że u niego w hodowli tez tak jest . Więc geny dały o sobie znać coś czyste nie musiało być może dziadek lub prababcia była brązem ;-)
_________________
Pozdrawiam Juras
 
 
Dino25 


Imię: Marek
Pomógł: 2 razy
Wiek: 66
Dołączył: 09 Gru 2012
Posty: 287
Skąd: Legnica
Wysłany: 2013-04-05, 10:45   

Prosto higienicznie i na początek ok.Widzę że postępujesz podobnie jak ja najpierw ryby a na aranże przyjdzie też kolej z czasem. Tak 3maj.Pozdrawiam.
 
 
Szybki 


Imię: Damian
Wiek: 37
Dołączył: 27 Lis 2012
Posty: 159
Skąd: Posada, Kazimierz Biskupi
Wysłany: 2013-04-05, 11:26   

Były przygody wcześniej z tymi rybami i dlatego obecnie jest bez zbędnego upiększania;p
Póki co widzę że rybą to za bardzo nie przeszkadza więc mi tym bardziej choć fakt faktem już powoli myślę nad dorzuceniem czegoś do baniaka.
 
 
 
darek1609 

Imię: Dariusz
Wiek: 37
Dołączył: 04 Mar 2013
Posty: 40
Skąd: Myślenice
Wysłany: 2013-04-05, 13:13   

Askamadej napisał/a:
tez mialam takiego mieszanca pigeona z niebieskim jak byl maly byl prawie caly czarny od pieprzu i popatrzcie co z niego wyroslo :mrgreen: takie brzydkie kaczatko bylo, a rybki ksztalt maja ladny wiec warto poczekac moze pieprz z czasem sam zniknie :->

Przywróciłeś we mnie nadzieję tym zdjęciem :)
 
 
 
Szybki 


Imię: Damian
Wiek: 37
Dołączył: 27 Lis 2012
Posty: 159
Skąd: Posada, Kazimierz Biskupi
Wysłany: 2013-04-05, 13:52   

Chyba raczej przywróciłaś :P
 
 
 
Szybki 


Imię: Damian
Wiek: 37
Dołączył: 27 Lis 2012
Posty: 159
Skąd: Posada, Kazimierz Biskupi
Wysłany: 2013-04-18, 10:16   

Teraz to wygląda tak, z czasem jeszcze pewnie dojdzie piasek i kilka kolejnych anubiasów.

Ryby od 2 dni jakoś postrachane są i się zastanawiam czym to idzie.
pH było dość niskie a NO3 dość wysokie, robiłem dwie podmiany wody ale raczej bez większych zmian.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 11