DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
[112L] Coś innego od Szybkiego
Autor Wiadomość
Szybki 


Imię: Damian
Wiek: 37
Dołączył: 27 Lis 2012
Posty: 159
Skąd: Posada, Kazimierz Biskupi
Wysłany: 2014-03-07, 19:28   

Zmień ton bo pomocny przy dyskusji on nie jest to po 1. Po 2 glon to krasnale i trochę zielonych nitkowatych, występują w postaci kulek więc może to być nawet gałęzatka. Co2 podawane jest w ilości zdrowej i nie toksycznej, dwa przypadki gdy poleciało za dużo to za pierwszym awaria reduktora (nie miałem jeszcze precyzyjnego wtedy), za 2 razem kot prawdopodobnie precyzyjnym się bawił. Od długiego czasu nie było problemów z dwutlenkiem. Póki co nie podaję chemii na glony gdyż zlikwidowanie objawów zazwyczaj nie wystarcza.
 
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7857
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-03-07, 20:30   

Po co te nerwy? Interlokutor co ma dyski zwrócił Ci uwagę na możliwe konflikty przy dyskach jakich TY w tym akwarium nie masz. Wpuść to zobaczysz co i jak w praniu.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Szybki 


Imię: Damian
Wiek: 37
Dołączył: 27 Lis 2012
Posty: 159
Skąd: Posada, Kazimierz Biskupi
Wysłany: 2014-03-07, 23:00   

No dyski mają/ będą miały osobne lokum to jest typowo roślinne z małą domieszką życia, wstępnie nie miało tu być w ogóle ryb no ale koniec końcowi jednak się pojawiły. Glony póki co nie przerażają a akwarystyką roślinną się bawię więc nic mi nie przeszkadza byle by tylko nie nerwowo dyskutować ;)
Ostatnio zmieniony przez Szybki 2014-03-07, 23:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
K@@MIL 


Imię: Kamil
Wiek: 32
Dołączył: 02 Paź 2013
Posty: 352
Skąd: Łuków
Wysłany: 2014-03-08, 01:45   

Nerwy? No przestań przecież to nie była nerwowa odpowiedz, zdenerwować mógł bym się jedynie gdybym wiedział że tym gazem połowę miasta wytrułeś ale kilka ślimaków i krewetek nie robi przecież żadnej różnicy, jeszcze piszesz że można trzymać w takim akwarium dorosłe dyski więc tym bardziej nie ma się czym denerwować, po za tym akwarium takie o zwartka ma liście poskręcane i ogólnie ani ładu ani składu tutaj ale teraz zobaczyłem to drugie zdjęcia to już konkretniej, chociaż do chociażby ładności to jeszcze spory kawałek.
Ostatnio zmieniony przez K@@MIL 2014-03-08, 01:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Szybki 


Imię: Damian
Wiek: 37
Dołączył: 27 Lis 2012
Posty: 159
Skąd: Posada, Kazimierz Biskupi
Wysłany: 2014-03-08, 16:22   

Gdzie napisałem że w tym akwarium dyski można trzymać? Nie zrozumiałeś przekazu chyba gdyż chodzi o rodzaj akwarium (czyli roślinne) a nie konkretnie to akwaium, dla dysków mam oddzielne akwarium co z resztą również napisałem. Choć na siłę i karpia mógłbyś tu trzymać tylko po co? Co do tego że Tobie się to nie podoba, spoko każdy ma swój gust a o tym się nie dyskutuje, gdyby mi się nie podobało to bym tego nie ciągnął. Za to np nie podoba mi się Twoje akwarium (nie odgryzam się żeby nie było) jeśli chodzi o akwarium dla dyskowca, wygląda jak byś chciał je zrobić na styl nature lecz chyba nie wyszło. Ryby ciężko ocenić gdyż jakość zdjęć słaba. Wg mnie trzeba mieć czym się pochwalić by formułować konkretną krytykę. Poza tym co do ładu i składu.. czy w naturze wszystko jest poukładane pod linijkę? Ja w ten sposób aranżuję akwarium by mi się podobało a nie linijce czy komuś ;-) Jeśli się komuś podoba to cieszę się a jeśli nie trudno, wszystkim nie dogodzisz :-P
 
 
 
K@@MIL 


Imię: Kamil
Wiek: 32
Dołączył: 02 Paź 2013
Posty: 352
Skąd: Łuków
Wysłany: 2014-03-08, 16:40   

No Moje akwarium masz rację jest nie ładne samemu mi się nie podoba w sumie, mam nadzieję że jak rośliny mi się rozrosną i dołożę dysków to będzie milsze dla oka, i dokładnie chciałem zrobić coś na styl ada nature dla ubogich bo akwarium ani to opti white ani szklane węże ani też podłoże ada amazonia tylko wszystko podróbki bazalt zamiast amazoni, korzenie red moor zamiast jakiś typowych kamienie, zwykły bazalt zamiast tych oryginalnych, co do ryb na razie 100% są bo jeszcze świeżo od Adama więc nie zdążyły ulec złym wpływom, i tak jak mówisz każdy ma swoje zdanie ja miałem akwarium holenderskie już mogę je chyba nawet tak nazwać bo rośliny rosły cudownie z dyskami i ja codziennie rano porządkowałem akwarium jak mi dyski rośliny wykopywały i gdyby u mnie ta rotala czerwona rosła na tle polyspermy to bym nie usną i jak już się bierze ża takie akwarium to wszystko wypadało by żeby było pod linijkę o której mówisz no ale oczywiście każdy ma swoje zdanie :)) co do tego co napisałeś sorry ale nie zawsze wie sie co autor ma w głowie dla mnie to było jasno że chodzi o Twoje akwarium ale jak widać źle zinterpretowałem
 
 
Szybki 


Imię: Damian
Wiek: 37
Dołączył: 27 Lis 2012
Posty: 159
Skąd: Posada, Kazimierz Biskupi
Wysłany: 2014-03-08, 22:21   

Ja mam rotalę sp która pięknie rośnie i na dole jest czerwona a na górze gdzie dużo światła wręcz rubinowa. A jak miałeś holendra to nawożenie jakie było? U mnie wszystko jest na oko dlatego taki efekt lecz nie chcę mi się bawić w idealne proporcje. Póki co rośliny się rozrastają i są nadal formowane więc wystrój cały czas przechodzi powolną ewolucję, to jeszcze nie to co ma być a jeśli już będzie bardziej rozwinięta aranżacja to miejmy nadzieję że i Tobie wpadnie w oko ;)
 
 
 
Mapet 


Imię: Tomek
Wiek: 43
Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 143
Skąd: Chicago
Wysłany: 2014-03-08, 23:32   

Kamil przy tak mocnym oświetleniu potrzebny jest roślinom CO2, jest to główny budulec roślin. Takie oświetlenie działa na nie jak wysoka temp na dyski, mają zwiększoną fotosyntezę, bez węgla zastopują swój wzrost i zaczną marnieć. To samo będzie jeżeli zabraknie któregoś pierwiastka z nawożenia.
Szybki jeżeli stosujesz sole to do rozrobienia roztworów można przeliczyć je na ml nie używając do tego wagi, taki błąd można uwzględnić późniejszymi korektami w nawożeniu.
Ja osobiście używam kalkulatora Zulixa i rozrabiając na nim sole miałem bardzo małe korekty, żeby utrzymać odpowiedni poziom odpowiednich pierwiastków.
Rotala pokazuje że masz bardzo dobrze dla niej dobrane podłoże.
Ostatnio zmieniony przez Mapet 2014-03-08, 23:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
K@@MIL 


Imię: Kamil
Wiek: 32
Dołączył: 02 Paź 2013
Posty: 352
Skąd: Łuków
Wysłany: 2014-03-09, 01:37   

Tomek proszę Cie nie pisz mi jaki to Co2 jest ważnym budulcem bo ja od dzisiaj na Świecie nie jestem i wiem że najlepszy jest umiar ale to już zostało wyjaśnione taka dawka nie panuje u kolegi zawsze tylko z awarii sprzętu wynikła, po za tym uważasz że to jest mocne oświetlenie? Kalkulator jak najbardziej ja również Polecam.

Damian, nawożenie sole korzystałem z kalkulatora i w sumie sam bardziej korygowałem proporcje po czasie się człowiek uczy że wystarczy spojrzeć na roślinę już wiadomo czego za mało, a rotala o której mówisz jest piękna chodzi mi po prostu o to dlaczego te 2 prątki
rosną oddzielone od grupy;p... A i co do tych rys to szkoda że są bo wiadomo akwarium nawet jak udoskonalisz do perfekcji to nie odda swojego blasku, to nie wielkie akwarium może wymień szybę opti white lub kup to do polerowania szkła te różne specyfiki jak myślisz?
 
 
Szybki 


Imię: Damian
Wiek: 37
Dołączył: 27 Lis 2012
Posty: 159
Skąd: Posada, Kazimierz Biskupi
Wysłany: 2014-03-09, 07:41   

Wagę mam lecz będę ją odsyłać ponieważ ze względu na braki w towarze wysłali mi nie tą co chciałem myśląc że przejdzie taki manewr.
Co do rotali to rośnie w 2 częściach ponieważ niedawno ją przesadziłem a z 1 miejsca prawdopodobnie zniknie. Akwarium co przycinka się trochę zmienia więc aranż mniej więcej będzie taki jak teraz lecz czasem mniej a czasem więcej ;)
Szkło sam nie wiem, myślałem o tym by wymienić lecz nie wiem czy nie bardziej opłacalne by było poszukanie szkła w dobrym stanie lub nawet zakup nowego tylko najbardziej mnie przeraża zakładanie wszystkiego od nowa :P Nad polerką nie myślałem tak na prawdę i nie wiem czy efekt by był idealny, ponoć mogą się jakieś efekty zniekształcające obraz pojawić, efekt soczewki.
 
 
 
Mapet 


Imię: Tomek
Wiek: 43
Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 143
Skąd: Chicago
Wysłany: 2014-03-09, 18:47   

K@@MIL napisał/a:
po za tym uważasz że to jest mocne oświetlenie?


Tak, to jest mocne oświetlenie, 75 W na 112 L...
I nie masz co się puszyć. Nie znam Cię, napisałem tylko Swoją opinię.
 
 
Szybki 


Imię: Damian
Wiek: 37
Dołączył: 27 Lis 2012
Posty: 159
Skąd: Posada, Kazimierz Biskupi
Wysłany: 2014-03-09, 19:10   

Też sądzę że 75W oświetlenia na 112L brutto to nie jest mało choć jakoś straszliwie dużo to też nie jest, dla roślin względnie wystarcza ;-)
Ostatnio zmieniony przez Szybki 2014-03-09, 19:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Luk_2_5 


Imię: Łukasz
Wiek: 36
Dołączył: 15 Gru 2013
Posty: 443
Skąd: Ponętów Górny Pierwszy
Wysłany: 2014-03-09, 21:26   

Czekamy na zdjęcia tego co dzisiaj kupiłeś, pochwal się jeśli możesz.
 
 
Szybki 


Imię: Damian
Wiek: 37
Dołączył: 27 Lis 2012
Posty: 159
Skąd: Posada, Kazimierz Biskupi
Wysłany: 2014-03-09, 22:24   

Hehe no coś tam kupiłem ale zdjęcia dopiero jak ryby będą przyzwyczajone do oświetlenia, bez tego zdjęcia nie wyjdą a póki co niech na spokojnie się przyzwyczają do jak by nowego lokum ;-) lecz tamte nabytki będą w drugim moim temacie w galerii :-) Więc cierpliwości, najważniejsze by zdrowo rosły.
Ostatnio zmieniony przez Szybki 2014-03-09, 22:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14