DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Zielone i brunatne glony jednocześnie
Autor Wiadomość
jackmathi 

Imię: Jacek
Wiek: 51
Dołączył: 26 Lut 2023
Posty: 1
Skąd: Pomorze
Wysłany: 2023-05-30, 10:00   Zielone i brunatne glony jednocześnie

Witam,
pierwszy raz udzielam się na forum dlatego chciałabym się przywitać i wyrazić swój podziw dla bazy jaką udało się Wam zbudować. Nie jestem pro w kwestii paletek ale kompletnym amatorem również nie. Miałem dość długą przerwę w aqua ale po latach wróciłem do hobby mając lepsze warunki lokalowe.
Mój tank to 600L, skład 11 palet średnio 10-12 cm+2 kosiarki+40 neonów+40 zwinników oraz 4 kirysy.
woda NO2-0;NO3-30;PO4-2;TG-9;ph-6,5
Dodam jeszcze że pod baniakiem mam sumpa 120L.

Wiem, że poszczególne wątki tematu który poruszam były już omawiane ale wydaje się że w moim przypadku jest pewna sprzeczność której nie rozumiem. Wystartowałem ze zbiornikiem w grudniu 2022 i od razu pojawiły się brunatne glony. Nie panikowałem wiedząc, że to normalne przy świeżym/nieustabilizowanym środowisku. Mijały miesiące ale problem nie zniknął a wręcz narastał. Na powierzchni mam pistie które świetnie się rozrastają ale niestety min. 1 w tygodniu muszę je wyciągać i myć korzenie pod prysznicem z tego brązowego żelowego szlamu brunatnych glonów. W małym stopniu osadzają się na szybach czy korzeniach. Natomiast na dnie mam trawy i tutaj problem się pogłębia. Z nich tak łatwo nie usunę glonów. Ścieram palcami a to nie chce schodzić. Na co chcę jeszcze zwrócić uwagę to fakt że na górnych częściach korzeni pojawiają się zielone glony. I to jest właśnie coś czego nie rozumiem. Poradziłem się lokalnego akwarysty sklepikarza i skomentować to w ten sposób: jak karmisz mięsem(serca indycze mix)+28 stopi+podłoże(żwirek) to nie dziw się że jak nie będziesz robił dużych podmian i czyścił 2-3 razy w tygodniu to wszystko będzie się gotować. W efekcie szaleństwo glonów. Fajnie byłoby poznać Waszą opinię czy rzeczywiście nie ma szans na zdrowe palety z podłożem i mixem.
pzdr.
Jack
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2023-06-09, 05:56   

Jak się ma pistie na powierzchni to sie ma za mało światła. Do tego pistis wyciąga swym systemem korzeniowym składniki odżywcze potrzebne do prawidlowego funkcjonowania całego zbiornika. Dodaj do zbiornika z 20 kosiarek i ogranicz do 1/4 powierzchni pistie tak by nie zasłaniała światła. Nie podałeś też gh i kh i nie ma filmu.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 10