DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Moje rybki
Autor Wiadomość
Nazer 

Imię: Piotr
Wiek: 40
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 92
Skąd: Katowice
Wysłany: 2013-07-15, 20:16   Moje rybki

Witam...
Przedstawiam moje ryby
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=8YkrwHO4k38&feature=youtu.be[/youtube]
_________________
Pozdrawiam N.
 
 
Rafal
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-15, 20:58   

Nie chcę Cię martwić, ale zobacz jak wyglądają pasy u Hackla a jak u Twojej ryby.
 
 
Nazer 

Imię: Piotr
Wiek: 40
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 92
Skąd: Katowice
Wysłany: 2013-07-15, 22:07   

Rafał to młode rybki.... Pani hodowca powiedziała, że się wybarwi i z czasem gruby pas się pojawi... Już mi się wydaje, że powstaje mały zarys... Zobaczymy...
Nie jestem specem, ale młode LSS też nie wyglądają jak dorosłe, a z czasem zmieniają ubarwienie...
Czekam na wpisy innych...
_________________
Pozdrawiam N.
 
 
darek-J
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-15, 22:51   

Młode ryby zazwyczaj są słabo wybarwione im bardziej sie wybarwiają to świadczy o ich wieku tak samo i oczko . Ja tu widze narazie niewybarwionego młodego Hecla ,który rokuje naprawde bardzo dobrze. Zreszta cała reszta równierz
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-07-16, 09:41   

dwie ryby mają wady skrzeli a niby heckel to nawet przy nim nie leżał. Zanim coś piszecie to sobie wpierw doczytajcie jak winien wyglądać heckel i co widać a co nie.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Nazer 

Imię: Piotr
Wiek: 40
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 92
Skąd: Katowice
Wysłany: 2013-07-16, 10:42   

Hej Adam, które mają wady skrzeli? A jeśli to nie heckel to co to ???
i jak powinien wyglądać młody heckel??, jakbyś mógł wstawić fotkę??
_________________
Pozdrawiam N.
 
 
marek1 
koty

Imię: marek z Wrockakoty
Wiek: 62
Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 20
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-07-16, 12:08   

młode hecle możesz zobaczyć na stronie superdiskus
 
 
Nazer 

Imię: Piotr
Wiek: 40
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 92
Skąd: Katowice
Wysłany: 2013-07-16, 12:29   

no to wklejam fotkę młodego heckla ze strony superdiscus.pl
Jak dla mnie nie różni się zbytnio od mojego...
też jeszcze nie ma wykształconego pasa....
_________________
Pozdrawiam N.
 
 
Dino25 


Imię: Marek
Pomógł: 2 razy
Wiek: 66
Dołączył: 09 Gru 2012
Posty: 287
Skąd: Legnica
Wysłany: 2013-07-16, 16:59   

A mi się te Twoje ryby podobają.Sa młode a co z nich wyrośnie w dużej mierze zależy też od Ciebie.Ja na Twoim miejscu nakryłbym to akwarium.Pozdrawiam.
 
 
.at
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-16, 18:17   

Wadę skrzeli ma RW na filmie od 1.15 do 1.17 . A turkusk to będzie champion .
 
 
Nazer 

Imię: Piotr
Wiek: 40
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 92
Skąd: Katowice
Wysłany: 2013-07-16, 18:47   

.at napisał/a:
Wadę skrzeli ma RW na filmie od 1.15 do 1.17

Wiem zauważyłem dzisiaj :)
.at napisał/a:
A turkusk to będzie champion .

to ironia? czy szczere przepowiedzi??

ps. bo na tym forum tyle ironi, że już sam nie wiem, czy ktoś pisząc kpi, czy nie...
_________________
Pozdrawiam N.
 
 
.at
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-16, 20:28   

szczerze
 
 
Nazer 

Imię: Piotr
Wiek: 40
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 92
Skąd: Katowice
Wysłany: 2013-07-17, 07:47   

.at napisał/a:
szczerze

No to dziękuję, zobaczymy z czasem....
Co do wad skrzeli zauważyłem ino u RW, nie wiem która jeszcze może mieć...
Co do zaś samej wady płetwy skrzelowej, zauważyłem, że jesto to bardzo częsta wada u white i red white, występująca o wiele częściej niż u innych odmian barwnych, dlaczego ?
ps.
Jaki dobry pokarm witaminowy polecacie z płatków??
_________________
Pozdrawiam N.
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-07-17, 10:28   

Nazer napisał/a:


ps. bo na tym forum tyle ironi, że już sam nie wiem, czy ktoś pisząc kpi, czy nie...

nie pisz czegoś czego nie ma na tym FORUM. Na razie wszystko co napisane to sama prawda. Ryba to nie czysty heckel ale krzyżówka heckla z czymś. Heckel ma 1 - 5 - 9 pas widoczny. Środkowy zawsze ciemniejszy bądź jaśniejszy. U Ciebie ryba ma pasy od 1 do 5 ciemniejsze i równe.

Nazer napisał/a:

Co do zaś samej wady płetwy skrzelowej, zauważyłem, że jesto to bardzo częsta wada u white i red white, występująca o wiele częściej niż u innych odmian barwnych, dlaczego ?
ps.
Jaki dobry pokarm witaminowy polecacie z płatków??
ryba nie ma płetwy skrzelowej a pokrywy skrzelowe i listki skrzelowe w odpowiedniej ilości
Więcej masz niżej:
Skrzela są dla dyskowca niezmiernie ważne bo tam odbywa się wymiana gazowa i zamiana CO2 na O2. Który potem jest rozprowadzany do całego ciała przez układ krwionośny.
1 - cienka błona ochraniające wlot od wody do skrzeli
2 - pokrywa skrzelowa (wieczko skrzelowe) do której od spodu przymocowane są blaszki skrzelowe -4
3 - otwór gębowy i dalej wgłąb jama skrzelowa przez który ryba zasysa wodę i tłoczy ją poprzez blaszki skrzelowe na zewnątrz
4 - blaszki skrzelowe w których następuje wymiana gazowa

Niekiedy się zdarza, że wskutek niewłaściwie prowadzonego leczenia ryby idą do tarła zbyt wcześnie lub też woda z małymi jest niewłaściwej jakości i elementy układu oddechowego ryby ulegają wynaturzeniom. Co widoczne jest na załączonym zdjęciu.

normalne - pokrywa skrzelowa właściwie uformowana przylegająca do ciała ryby a cienka błona jest prawie niewidoczna. Z tyłu praktycznie nie widać środka skrzela.
zapadnięte - tu wyraźne zapadnięcie pokrywy skrzelowej mogące być wynikiem zbyt małej ilości witamin w pokarmie, zbyt miękką wodą w czasie jak narybek zaczynał samodzielnie żerować lub zbyt dużą ilością produktów przemiany materii w zbiorniku. Ten "feler" w czasie jak wszystko gra jest możliwy do przeistoczenia się w skrzela normalne
krótkie - skrzela z brakiem części pokrywy skrzelowej jak i cienkiej błony zabezpieczającej wlot od wody. Taka ryba w przyszłości może dawać małe ze zdeformowanymi skrzelami
otwarte - są efektem dostawania się do środka skrzeli wskutek braku cienkiej błonki drobnoustrojów chorobotwórczych i powodowanie w listkach skrzelowych wyraźnych zmian a co za tym idzie zmniejszenie wymiany gazowej a przez to nadmierną pracę pokryw skrzelowych by zapewnić dostawę tlenu do organizmu. Mozę też być to wynikiem niewłaściwej wody w czasie leczenia jak też niewłaściwego leku bez karencji jaki zastosowaliśmy.
przerośnięte - przerost na zewnątrz cienkiej błony zabezpieczającej wlot do skrzeli przed wodą. Widać wyraźne zgrubienia. Ryba dorosła raczej apetycznie w takie coś ustrojona nie wygląda ale wszystko kwestią gustu. Ciekawostką jest, że zmiana ta może tyczyć jednej strony skrzeli.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Nazer 

Imię: Piotr
Wiek: 40
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 92
Skąd: Katowice
Wysłany: 2013-07-17, 13:37   

adamn napisał/a:
nie pisz czegoś czego nie ma na tym FORUM.

Co do ironii to wiele przeczytałem a tym forum, wielu wypowiedzi jesteś autorem...Co do wyglądu i twojej oceny moich ryb przez ciebie, przepuszczę to przez palce czytając jakie to championy red white sprzedałeś koledze z tego forum...
Krytykujesz wszystkich ryby i innych hodowców tylko nie swoje, a jak ktoś tobie napisze, że z twoimi rybami coś nie tak, to piszesz by dać im z miesiąc i dwa, albo że są po podróży i dlatego mają np. duże oczy... Może zadziwiła je podróż PKP :)...
Mój red white z wadą skrzeli, wygląda o niebo lepiej ( i to nie moja opinia, tylko innych kolegów mających dyski) niż te red white co sprzedałeś koledze z wątku dino25, dla mnie jesteś takim typem osobowości, który raczej zlikwiduje to forum, niż przyzna się do własnego błędu...
_________________
Pozdrawiam N.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 10