DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
walka z robalami
Autor Wiadomość
mg72 


Imię: MIREK
Wiek: 51
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 135
Skąd: wysocko wielkie
Wysłany: 2012-12-02, 20:34   

http://www.zoolek.pl/pdfs/fmc_100ml_pl.pdf
fałsz czy fikcja adamie
 
 
mg72 


Imię: MIREK
Wiek: 51
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 135
Skąd: wysocko wielkie
Wysłany: 2012-12-02, 21:07   

ogólnie całe leczenie i każde najdrobniejsze sprawy związane z kwaranntaną konsultowałem z tobą z adamn telfonicznie więc dziękuje .,..nic nie dodałem od siebie ....i przykro mi z tego powodu że ct .. zawracam ci dupę i to że ryby niesą od ciebie .. i pigeony to ....:?...ale sam pisałeś że na tym forum będzie wszystko jasne , dlatego dla takiego laika jak ja były by najlepsze odpowiedzi co po kolei zrobić wręcz rozpisane od poniedziałku do niedzieli punkt po punkcie może to śmieszne ale tak jak napisałem w przywitalni że mam zero wiedzy , każdy z nas uczy się do końca życia. Wirze w to co mi pod podpowiadają bardziej doświadczeni koledzy zwłaszcza guru adamn i myślę że to słuszne nie odpowiedziałeś
;
[quote="adamn"]Co bym? Pyrantel w leku do żarcia powinien załatwić sprawę z dorosłymi. Do tego częsta podmiana wody i czyszczenie filtra. Po tygodniu badanie kontrolne. Lek nie zabija jaj.


liczyłem że podasz nazwe leku i jak go dawkowc np .drontal plus ...... pratel ....

FMC nie jest na bakterie czy grzyby.
I nie skrzele wycinek a całą rybę. I weterynarz tego nie zrobi

to kto i gdzie sie skirować ? po prostu nam laikom trzeba wylożyć kawe na ławe. Sam prowokujesz następne pytania i zaśmiecanie tematów mało tego mam wrażenie że to Cie bawi . czytając ten artykuł o twoich cheklach byłeś tak samo bez radny jak ja teraz

po prostu my nasze placuszki kochamy i chcemy jak naj lepiej pozd mirek
Ostatnio zmieniony przez mg72 2012-12-02, 21:37, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Rafal
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-02, 21:30   

mg72 napisał/a:
http://www.zoolek.pl/pdfs/fmc_100ml_pl.pdf
fałsz czy fikcja adamie

Nie wierz we wszystko co wyczytasz w ulotkach. Jest w sprzedaży wiele rewelacyjnych (według producenta) leków na wszystko, które w rzeczywistości w niczym nam nie pomogą w przypadku dyskowców.
 
 
mg72 


Imię: MIREK
Wiek: 51
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 135
Skąd: wysocko wielkie
Wysłany: 2012-12-02, 21:43   

Rafale dla tego wszystko staram się konsultować z kolegami z doświatczeniem przecież kochamy nasze niunie
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-12-03, 10:00   

mg72 napisał/a:
po prostu nam laikom trzeba wylożyć kawe na ławe. Sam prowokujesz następne pytania i zaśmiecanie tematów mało tego mam wrażenie że to Cie bawi . czytając ten artykuł o twoich cheklach byłeś tak samo bez radny jak ja teraz



Mirek jak jest Twymi rybami to wiemy obaj dokładnie.
Kto dał d... i dlaczego to też wiemy.
Kto nie słuchał rad mych też wiemy.
Kto i skąd kupił ryby felerne też wiemy.
Podałem co powinno pomóc na owsiki. Jeszcze wtedy skrzeli nie widziałem z badania. Mówiłem Ci w czasie rozmowy telefonicznej co masz zrobić a TY piszesz, że ja się bawię? Każdy weterynarz wie co to pyrantel lub lek go zawierający. Ja NIC nie muszę tłumaczyć za weterynarzy. badanie na posiew kosztuje chyba jakieś 200 zł a wynik będzie i tak niejasny.
Co do heckli i bakterii to ... dalej jestem bezradny. A pisanie dla zabawy to nie mój styl. Mnie raczej bawi robienie (czytanie jak ktoś) po swojemu jak TY i liczenie, że się udo albo nie udo.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
mg72 


Imię: MIREK
Wiek: 51
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 135
Skąd: wysocko wielkie
Wysłany: 2012-12-03, 11:33   

witam -jak jest z moimi rybami to ja sam nie wiem
kto dał dup...na pewno ja ale gdzie sam nie wiem
rad słucham i będę słuchał
dwa razy wspomniałeś że co do bakterii trzeba zbadać no a teraz i tak dałeś do zrozumienia że wydam 200zł ct.. wynik będzie i tak nie jasny.
W pierwszym poście dopatrzałem się że nie dopisałem że pomiędzy kąpielami było metro w karmie a było

ps twoich ryb już nie mam parę załatwiłem jako nowicjusz resztę sprzedałem.300l po restarcie prawie 3 miesiące czeka a te nowo kupione od razu poszły na kwarantanne przez pierwsze dwa tygodnie nic nie podawałem z leków a potem znalazłem pod mikroskopem ;;resztę znasz


wracając do tematu temperatura obniżyłem na 27-28 jak doczytałem (nawet bym nie pomyślał żę tydzień po podaniu w karmie levamolu on tam jeszcze jest ) co do weterynarza to w ostrowie znalazłem jednego który podejmował rozmowę o rybach ale kazał słuchać rad kolegów bo lek może sprzedać a ryb nie leczą

ryby coś tam sobie jedzą nic nie po dawałem czekać czy coś działać?
 
 
Łukasz
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-03, 11:36   

Przecież Pyrantel miałes podać w karmie?
 
 
mg72 


Imię: MIREK
Wiek: 51
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 135
Skąd: wysocko wielkie
Wysłany: 2012-12-03, 12:38   

Łukasz już Ci mówię jak to u mnie jest wybudowałem się na wiosce a więc do weterynarza naginam do ostrowa ; 28-11 2012 środa dowiedziałem się o owsikach ,
29-czwartek odpisałem i czekam za odpiską
30-oświeciliście mnie z tym pratelem
30 - piątek ,partel zamówiłem bo oczywiście weterynarz twierdził że lepszy jest aniprazol którego właśnie ma ..... pratel odebrałem w sobote do tego jeszcze doszły skrzela z komputera leże wszystko mi wolno idzie a widzisz dni uciekają z każdą decyzją czekam co by nie spartolić a ogarnąć temat
 
 
Łukasz
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-03, 13:23   

To teraz odebrać pratel i skarmiać ryby.
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-12-03, 17:38   

O pyrantelu pisałem 28.10 a dziś który?
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
mg72 


Imię: MIREK
Wiek: 51
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 135
Skąd: wysocko wielkie
Wysłany: 2012-12-04, 11:45   

PRATEL w karmie dzisiaj -obawy mam z tymi skrzelami czy im ty nie zaszkodzę
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-12-04, 19:51   

gdybym ja miał obawy to bym .. nie pisał. Gorzej już być nie może.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
mg72 


Imię: MIREK
Wiek: 51
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 135
Skąd: wysocko wielkie
Wysłany: 2012-12-08, 21:24   

badanie kontrolne - rozrobiłem 1/2 pratela w kieliszku mixa ok 15gram mixsa

04. 12 -wtorek-wiecej pluły niż jadły ale coś tam zjadły bardziej były zainteresowane jak trosze poleżało

środa tak samo ale jedna (blu diamont )zagania wszystkie i nie daje pojeść innym nie mam pewności czy wszystkie zjadły

czwartek poskrobałem minimalnie pratel do kieliszka troszkę wody i wymoczyłem wazonkowce ze 2 godziny tak żę przestały się ruszać -żarły wszystkie

piątek same białe odchody ----przerwa z lekiem

08.12sobota dzisiaj sra..y dużo odchody raz ciemne raz jasne--- przerwa z lekiem

zdjecia i filmik zrobione od jednej ryby 4x i 10x z kamerą
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=QzhMW0LpzXw&feature=plcp[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=lZfExcejldg&feature=plcp[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=BQ73m1_MP0M&feature=g-crec-u[/youtube]

no i to się przyplątało
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=SattgvMW4Zw[/youtube]

co działać i jak koledzy
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-12-09, 07:33   

padnięte gady widać i masz jeszcze martwicze zapalenie skrzeli prawie pokazowe dla studentów. I na filmie na LSS widać już bakterie na ciele i zmatowienia.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
mg72 


Imię: MIREK
Wiek: 51
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 135
Skąd: wysocko wielkie
Wysłany: 2012-12-09, 11:32   

Co dalej guru ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 10