DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Co z tego wyrosło
Autor Wiadomość
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-06-04, 11:22   Co z tego wyrosło

Jeśłi ktoś miał lub ma ryby spod mej ręki co wyszły to proszę jeśli jest taka możłiwość o:
- krótki opis historyczny
- blaski i cienie w utrzymaniu
- zdjęcia jak wyglądały w momencie nabycia
- zdjęcia jak wyglądały w ostatnich dniach (bo ktoś je sprzedał przykładowo) lub też teraz wyglądają
- opisać czy ktoś zadowolony z nich czy też miał problemy i jak sobie z nimi poradził - co było powodem?
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Darek 
Darek68


Imię: Darek
Wiek: 55
Dołączył: 15 Mar 2013
Posty: 88
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-06-04, 19:48   

Mam ryby od Adama dopiero miesiąc. Dojechały 25 kwietnia, 5 szt Red Passion.
Problemy - nie było żadnych, jadły jak szalone od pierwszego dnia, światło nie przeszkadzało im zupełnie. Dzieci które pamiętają jak poprzednie paletki karmiłem klęcząc przed akwarium :-) mówią, że TE TO NIE SĄ PALETKI TYLKO PIRANIE. Zjadają wszystko, nie wiem co to znaczy, że ma zostać pokarm na noc :-?

Adam jeszcze raz dziękuję i będę się odzywał po następną partię :-)

A teraz zdjęcia z 25 kwietnia
 
 
Więcek 
Pasjonat

Imię: Piotrek
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 348
Skąd: Głogów
Wysłany: 2013-11-28, 18:35   

Fajne rybska porosły
_________________
''Nie dyskutuj z idiotą bo najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem,,

A.Einstein.
Ostatnio zmieniony przez Więcek 2013-11-28, 18:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
rafi337 

Imię: Rafał
Wiek: 43
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 46
Skąd: Limanowa
Wysłany: 2013-11-28, 19:20   

To może i moje ;-)
 
 
Jimbim 


Imię: Łukasz
Wiek: 42
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 147
Skąd: Bełchatów
Wysłany: 2013-11-28, 19:50   

Obsada: 2 x RW (kupione ok. 8cm), 2 x Leopard (kupione ok. 7cm), 2 x Erupcja (kupiona ok. 6cm). Ryby kupione od Adama 15.02.2013r niestety jedna z Erupcji zdechła w czerwcu z powodu uszkodzenia mechanicznego ciała i podczas leczenia w rywanolu wessała ja turbina niestety. Ryby raz leczone Metronidazolem podanym do mixu ze względu na ciągnące się odchody u jednej z ryb. Para RW i Leopard składają regularnie co 1-2tyg. ikrę od czerwca. Ikry jest coraz więcej i coraz lepiej ryby opiekują się nią czego efektem było ostatnio ok 20szt larw jednak po 7 dniach zaginęły bez śladu. A tak to wyglądało i wygląda teraz zdjęcia kiepskie bo ciężko je złapać do tego RW i Leopardy dziś znowu złożyły ikrę.
Cale stadko zaraz po wpuszczeniu 15.02.2013r

Samica Eruption 13cm 28.11.2013r

Samiec RW 15,5cm 28.11.2013r

Samica RW 16cm 28.11.2013r

Samiec Leopard 17cm 28.11.2013r

Samica Leopard 15,5cm 28.11.2013r
_________________
Pozdrawiam
Jimbim
Ostatnio zmieniony przez Jimbim 2013-11-28, 19:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-08-14, 18:48   

Ci co mają moje ryby niech wstawią jak wyglądały wcześniej i jak podorastały teraz. Przez ten czas chyba się trochę zmieniło. No i teraz takowa uwaga:
jeśli ktoś chce krzyżować ryby moje czy też inne to niech nie liczy na czysta matematykę, że z tarła wyjdzie połowa jednej i połowa drugiej. Trochę historii: kiedyś było chyba 6 odmian kolorystycznych. Potem w latach 70 drogą selekcji pojawiło się kilka (choćby dzięki J.W..) a jak Azjaci wzięli się za krzyżowanie to powstało całe multum. Tylko tak: nie uzyskiwano od razu preferowanych odmian a kilka sztuk. Przykładowo ja w naszym kraju jako pierwszy rozmnożyłem w latach 1988-89 odmianę blu diamont. Wpierw było to kilka sztuk z tarła a po 2 latach doszedłem do 90%.
Teraz też się babram w mieszanie ale ma to jeden mankament. Trzeba wiedzieć i zdawać sobie sprawę czy ryba ma geny recesywne w sobie. Oczywiście ta brana do tarła. Jeśli bierze się przykładowo:
- SW i SW to wyjdzie 100% SW
- jeśli bierze się SW i RP to wyjdzie white leopard i snow red i ani jedna SW czy RP
- jeśli bierze się SW i RR to ani jedna nie będzie jak rodzice a co wyjdzie to zapraszam do wątku mego o mnożeniu. Na pewno ani jedna nie będzie przypominała nawet we śnie SW.

Ja przykładowo mam w swej piwnicy rybę co jeszcze światła dziennego nie widziała na świecie i usiłuję ją skłonić do kontaktu cielesnego ze SW. Bo kilka naście młodych to nic nie znaczy. Jeszcze trochę popracuję nad nią i jak nie dam rady to mnie owe naście z tarła usatysfakcjonuje. Dlatego też na wstępie warto wiedzieć czy ryba ma w sobie geny recesywne bo jeśli się tego nie wie to ... polecam zacząć od krzyżowania gupików ;-)

Skoro z mych ryb odmian:
- red passion z red passion wyłazi 100% czystych RP
- snow white i snow white wyłazi też 100% czystych SW
to chyba ryby są czyste i utrwalone genetycznie
Resztę wywodu sobie daruję bo by mnożyć trza wiedzieć co się chce z czego uzyskać. Zresztą w przeszłości z tareł "kundli" uzyskiwano ryby co w EUROPIE każdy na ich widok dostawał zadyszki jak teraz na dworze w 39 stopniach.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
rafael 


Imię: Rafał
Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył: 11 Cze 2014
Posty: 72
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-08-15, 15:18   

Mam Palety od Adama w zasadzie od początku swojej przygody z tym gatunkiem ryb. Zaczęło się od kilku sztuk Leopardów, później Eruption i Snow-White. Rybki rosły czasem szybko, a czasem wolno. ;-) Poniżej zdjęcia, jak wyglądały z początku i jak wyglądają dziś.

Na koniec potwierdzam to co mówił Adamn odnośnie krzyżowania SW. Para SW z obojga rodziców zawsze daje 100% SW.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 11