DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Larwy Padaja
Autor Wiadomość
slawek 

Imię: slawek
Wiek: 48
Dołączył: 14 Lut 2013
Posty: 30
Skąd: Kobiór
Wysłany: 2013-05-30, 12:30   

Adam ta parka w tamtym roku miala mlode i zywila je bezproblemowo teraz jakos nie maja pokarmu chyba?ryby sa zarloczne i nie wykazuja objawow chorobowych no chyba ze ja tego nie widze.Prosilbym o opinie z wygladu tej parki jakbyscie mogli skomentowac przyjme kazda krytyke ;-)
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7857
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-05-31, 12:03   

To, zę para miała rok temu młode i miała pokarm o niczym nie świadczy. Wystarczy, zę:
- woda sie w kranie zmieniłą
- zmieniłeś żywienie i nie ma w jego składzie jakiegoś ważnego składnika (wit E)
- stare coś załapały i sa nosicielami
- ...
A ryby nie wyglądają źle ale właśnie tak jest zawsze.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
slawek 

Imię: slawek
Wiek: 48
Dołączył: 14 Lut 2013
Posty: 30
Skąd: Kobiór
Wysłany: 2013-06-02, 23:28   

Witam ponownie dzis o 19 zlozyly ikre tak jak zawsze na stozku chodz 4 dni temu ikre kladly na grzalce lecz nic nie wyszlo :-) zobaczymy czy teraz bedzie cos.Mam zamiar odlowic nale do kotnika i zawiesic w akwariumie tarliskowym a stare niech zas skladaja ikre ;-) musze sprobowac odchowac sztucznie moze sie uda?zobaczymy bede pisac relacje
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7857
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-06-03, 11:12   

podejdź do zagadnienie kronikarsko. Zobaczymy, czy wina po stronie starych czy też małe zafajdane w ikrze.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
slawek 

Imię: slawek
Wiek: 48
Dołączył: 14 Lut 2013
Posty: 30
Skąd: Kobiór
Wysłany: 2013-06-04, 17:02   

Ok postaram sie ale ze mnie slaby gosc z biologi mikroskopu.Powiedzcie bo mam kotnik 20cm na 15x15 z bardzo drobna siateczka male nie przeleca to trzeba jeszcze tym tiulem wykladac?a jaka plytkke do karmienia andrzej uzywales?moze byc plastik?Rozumiem ze jajko gotowane 5min zeby na pol twardo bylo?ile tego jajka smarowac jak grubo?Opisz wmiare dokladnie co i jak jak mozesz przyda sie dla mnie i innych :-)
 
 
andzior70 

Imię: Andrzej
Wiek: 54
Dołączył: 29 Gru 2012
Posty: 39
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-06-05, 07:03   

Dzięki tiulowi podczas karmienia solowcem nie będziesz miał problemu z rozpływaniem się pokarmu, a małe będą pływały w chmurze pokarmu.
Karmnik zrobiłem z cieńkiego, czarnego opakowania płyty DVD, powycinałem prostokąty i po rozgrzaniu gorącą wodą pozaginałem na końcach tworząc haczyki do zawieszania na kotniku.
Jajko gotowane 5 min, po obraniu żółtko należy rozmieszać na jednolitą pastę, na chropowatej powierzchnię płytki palcem rozcierasz powstałą pastę tak aby powstał na powierzchni delikatny film, tak przygotowaną płytkę zawieszasz na boku kotnika i obserwujesz jak maluchy jedzą :-D pozostałą część żółtka rozłóż na folii aluminiowej i zamroź.
 
 
slawek 

Imię: slawek
Wiek: 48
Dołączył: 14 Lut 2013
Posty: 30
Skąd: Kobiór
Wysłany: 2013-06-05, 17:33   

Dzieki za informacje dzis ikra zaczela zyc :-) czyli ogonki, w sobote powinny sie rozplynac moze to byc piatek wieczorem mysle zeby tuz przed rozpynieciem je przezucic do kotnika.Nie wiem czy co wyjdzie z tego bo ja pracuje od 8-16 wiec jedzenie moge podawac o 7.30 potem 1630 a poznbiej to moge co chwile :-) mozna wiecej tego zoltka dac zeby im starczylo na te 9 godzin? tarliskowy mam 160l
 
 
andzior70 

Imię: Andrzej
Wiek: 54
Dołączył: 29 Gru 2012
Posty: 39
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-06-05, 20:00   

Ja dawałem żółtko przed wyjściem do pracy i po powrocie, w sumie dostawały 3 razy na dobę, rano, po południu i na noc. Odłowić możesz je w piątek przy pomocy wężyka, trochę z tym zabawy ale masz je w jednym miejscu. Pamietaj o sprzątaniu odpadów przynajmniej raz dziennie.
 
 
slawek 

Imię: slawek
Wiek: 48
Dołączył: 14 Lut 2013
Posty: 30
Skąd: Kobiór
Wysłany: 2013-06-06, 07:02   

ok dzieki tak zrobie ikry jest tak na oko z 80 malych troche bedda mialy ciasno :-) ale jak juz beda jadly solowca to je wypuszcze z kotnika a stare musze chyba odlowic zeby nie atakowaly kotnika
 
 
andzior70 

Imię: Andrzej
Wiek: 54
Dołączył: 29 Gru 2012
Posty: 39
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-06-06, 12:40   

Ĺťyczę powodzenia, tylko musisz dobrać ilość żółtka żeby maluchy nie głodowały
 
 
slawek 

Imię: slawek
Wiek: 48
Dołączył: 14 Lut 2013
Posty: 30
Skąd: Kobiór
Wysłany: 2013-06-07, 07:06   

dzieki a stare mam odlowic czy zostawic bo stare teraz koczuja kolo kotnika :-) Wczoraj wieczorem przerzucilem male do kotnika bo juz pierwsze zaczely plywac i stare je lapaly i ukladaly na silikon w rogu akwarium
 
 
andzior70 

Imię: Andrzej
Wiek: 54
Dołączył: 29 Gru 2012
Posty: 39
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-06-07, 15:45   

Ja bym je odłowił żeby się nie męczyły widokiem dzieciaków przez szybę :lol:
 
 
andzior70 

Imię: Andrzej
Wiek: 54
Dołączył: 29 Gru 2012
Posty: 39
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-06-10, 23:19   

Witam, i jak się mają sprawy rodzicielskie? :-D
 
 
slawek 

Imię: slawek
Wiek: 48
Dołączył: 14 Lut 2013
Posty: 30
Skąd: Kobiór
Wysłany: 2013-06-12, 17:15   

Witam nie wiem co sie stalo ale male zniknely chyba ten kotnik mial dziurke bo 1 sztuka mala plywala do wczoraj i obgryzala stare ale ja ukatrupilem :-( Zato dzis juz jest nowa ikra mysle ze stare zjadly.Nie odzywalem sie bo czasu nie mam na komputer po tym gradobiciu co przeszlo przez tychy,klepie auta bez malowania ;-) .A teraz mam zamiar zostawic male i zobacze czy sie uchowaja
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 9