DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Powrót po latach.
Autor Wiadomość
Darek 
Darek68


Imię: Darek
Wiek: 55
Dołączył: 15 Mar 2013
Posty: 88
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-04-27, 22:06   Powrót po latach.

Po kilku latach przerwy paletki ponownie znalazły się w moim domu. Przyjechały z Wrocławia, pociągiem :-) . Na początek 5 szt Red Passion.
Wcześniej miałem paletki import z Azji. Do ryb od Adama nie ma żadnego porównania. Tamtym jedzenie często musiałem pod nos podsuwać. Ryby od Adama cały czas szukają jedzenia, nie miałem czasu nawet zajrzeć na Forum bo albo je karmiłem, albo szykowałem im jedzenie ;-) . Teraz już sam widzę to o czym pisaliście :-) Nie było też żadnego problemu z oświetleniem. Pracujemy nad przekonaniem ich do granulatu.Karmienie tych ryb to czysta przyjemność.
Kilka zdjęć - trochę kiepskie, ale sprzęt nie taki i fotograf też :-) .

Ps. Adam, wyrazy uznania - takich ryb w całej Warszawie i okolicy nie znajdzie :-) .
 
 
Darek 
Darek68


Imię: Darek
Wiek: 55
Dołączył: 15 Mar 2013
Posty: 88
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-03-14, 20:30   

Mija rok od momentu kiedy zarejestrowałem się na Forum :-) i jak to ostatnio w modzie czas na małe podsumowanie (wcześniej nie było co pisać jak ryby zdrowe, jedzą i rosną).
Tak jak widać w poście powyżej ryby od Adama, trzymane w wodzie kranowej (z małym dodatkiem HCl),woda odstana filtrowana przez węgiel aktywny, bez żadnych dodatków, polepszaczy, odwróconej osmozy. Parametry wody – temp. 28 °C, pH 6,5-6,8; TwO ok. 8°n; NO3 30-50mg/l, innych parametrów nie mierzę. Podmiany wody staram się robić 2 razy w tyg.- woda odstana, natleniana, filtrowana przez węgiel aktywny, bez żadnych dodatków, polepszaczy, odwróconej osmozy. Filtracja 1)Eheim Ecco Pro 2036, 2)Aquael Turbo 1000.
Ryby od samego początku jadły bez żadnego problemu, teraz karmione 2 razy dziennie. Trzymane na różnego rodzaju mixach własnej produkcji. Nie udało mi się przekonać ich do pokarmów granulowanych i w płatkach (zupełnie nie interesują się nimi). Nie udało się bo nie mogłem patrzeć na głodujące ryby (za bardzo przejmujący jestem :-) ). Za to granulaty i płatki przemycam w mixach.
Ryby nigdy nie chorowały, jak kogoś tylko zobaczą to wszystkie meldują się przy szybie, ale:
1. Nigdy nie były karmione żywym pokarmem, ani żadnymi mrożonkami sklepowymi
2. Ĺťadnego dopuszczania innych ryb (innych paletek, glonojadów, bocji, kirysków ….)
3. Ĺťadnego dokładania roślin (te, które były padły, a podłoże-piasek i Aquatic Nature Pro-Soil wyciągnięte stopniowo podczas podmian wody co bardzo poprawiło parametry wody – zwł. Poziom NO3). Zostały tylko Bolbitis i Microsorium.
No ale przecież to żadne odkrycia, o tym wielokrotnie pisał Adam i wielu z Was.
W tej chwili przyszedł czas na większe akwarium, teraz już z podłożem i roślinami (Vallisneria w kokosach, Anubiasy, Bolbitis, Mikrosorim), jakis korzeń. Po przeniesieniu ryb do nowego zbiornika w ich miejsce będzie wpuszczona następna grupka paletek, myślę o SW.
Kiedyś, dawno temu, kiedy trzymałem pyszczaki jeden z hodowców dyskowców powiedział: „Twoje ryby ciężko jest zabić a moje ciężko hodować”.
Potem jak sam zacząłem przygodę z paletkami, importowanymi z Azji wiele razy tak myślałem. Teraz uważam, że tak nie jest (no ale tylko krowa nie zmienia poglądów :-) ). Na zakończenie chciałbym powtórzyć słowa Adama – Jeżeli ryby kupimy zdrowe, bez pasożytów i będziemy przestrzegali podstawowych zasad dot. wody, żywienia i towarzystwa to nie ma z nimi problemów. Z powietrza nic się nie przyplącze!
Ostatnio zmieniony przez Darek 2014-03-14, 20:40, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Jula :3 


Imię: Julka
Pomogła: 1 raz
Wiek: 22
Dołączyła: 13 Mar 2014
Posty: 52
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-03-14, 21:13   

Piękne rybki. :mrgreen: Zwłaszcza te dwie pierwsze. Co to za odmiana? Ostatnia fota mega. :mrgreen:
 
 
Darek 
Darek68


Imię: Darek
Wiek: 55
Dołączył: 15 Mar 2013
Posty: 88
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-03-14, 21:48   

Bardzo dziękuję :-) To Red Passion z piwniczki Adama. U mnie 11 m-cy. Od tygodnia do mixa wprowadziłem paprykę i astaksantynę - poprawimy jeszcze kolory :-) . Do dzisiaj w akwarium niewiele większym od Twojego - 150 l. Szykuje się już 300l.
 
 
alegumis
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-14, 21:51   

Ach te RP Piękne
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-03-15, 11:15   

Niezłe kabanosy z przewagą samców chyba. A cały zbiornik to gdzie?
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
jurasiga 


Imię: JURAS
Pomógł: 10 razy
Wiek: 46
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 1723
Skąd: Turek
Wysłany: 2014-03-15, 11:22   

Ładne prosiaczki , i uwarzaj z tym kolorowaniem ;-) bo nie ciekawie wyglądają jak sie przebarwiają ,wiem coś o tym ;-)
_________________
Pozdrawiam Juras
 
 
Darek 
Darek68


Imię: Darek
Wiek: 55
Dołączył: 15 Mar 2013
Posty: 88
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-03-15, 12:42   

Dziękuję bardzo :-) . Cały zbiornik będzie we właściwym miejscu, ale duży. Tego nie ma co pokazywać, samo szkło. Całkiem nie do TAKICH ryb :oops: . Rośliny i podłoże wyciągnięte żeby zrobić trochę miejsca i łatwiej nad wodą zapanować. Przyznam się, że poprzednie to w 5 lat takie nie wyrosły.
Mix na kolory dostają raz dziennie, małą kostkę. Myślałem, że może nie będą jadły, ale gdzie tam znika wszystko błyskawicznie, aż się chce ja karmić :-) .
 
 
jurasiga 


Imię: JURAS
Pomógł: 10 razy
Wiek: 46
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 1723
Skąd: Turek
Wysłany: 2014-03-15, 13:52   

Wiesz.może po ile cm mają chciał bym tak porównawczo wiedzoeć ,moje mają jakiś rok życia i po 18 cm samice są mniejsze 16-17 cm ;-) ;-)
_________________
Pozdrawiam Juras
 
 
Darek 
Darek68


Imię: Darek
Wiek: 55
Dołączył: 15 Mar 2013
Posty: 88
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-03-15, 14:44   

Nigdy ich nie mierzyłem (nie było okazji), jak będę przenosił je to porównamy :-) . Myślę, że są z tego samego wypustu co Twoje :-) .
 
 
jurasiga 


Imię: JURAS
Pomógł: 10 razy
Wiek: 46
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 1723
Skąd: Turek
Wysłany: 2014-03-15, 14:57   

Moje są z końcówki Lutego zeszłego roku .
_________________
Pozdrawiam Juras
 
 
Darek 
Darek68


Imię: Darek
Wiek: 55
Dołączył: 15 Mar 2013
Posty: 88
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-03-15, 20:47   

Do mnie dotarły 25 kwietnia, wielkość 6-7 cm - więc też pewnie z lutego albo stycznia. I tak na oko mają teraz 17-18 cm, wszystkie równe.
 
 
jurasiga 


Imię: JURAS
Pomógł: 10 razy
Wiek: 46
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 1723
Skąd: Turek
Wysłany: 2014-03-15, 21:19   

No to ja mam lepiej bo pół na pół :mrgreen:
_________________
Pozdrawiam Juras
 
 
Mirek06 


Imię: Mirek
Wiek: 49
Dołączył: 22 Lis 2012
Posty: 237
Skąd: Ciechów (dolnośląskie)-PL
Wysłany: 2014-03-15, 21:58   

Darek napisał/a:
Na zakończenie chciałbym powtórzyć słowa Adama – Jeżeli ryby kupimy zdrowe, bez pasożytów i będziemy przestrzegali podstawowych zasad dot. wody, żywienia i towarzystwa to nie ma z nimi problemów. Z powietrza nic się nie przyplącze!


I to są „Święte Słowa” tylko z tą wodą jest różnie :shock: .
_________________
Pozdrowienia!!!
 
 
Darek 
Darek68


Imię: Darek
Wiek: 55
Dołączył: 15 Mar 2013
Posty: 88
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-03-15, 23:21   

jurasiga napisał/a:
No to ja mam lepiej bo pół na pół :mrgreen:
No tak wygląda, że ja mam samce a Adam samice :-) . Ty wyszedłeś w sumie najlepiej :-) . U mnie wcale się nie garną do rozmnażania :-) Nawet takie jakieś zgodne są. Poprzednie to cały czas się tłukły, aż czasem chciałem je rozdzielać :-) , a te tylko czasem, delikatnie tylko :-) .

Mirek, znam Twoją historię, czytałem na bieżąco. Wiem, że takie sytuacje mogą mieć miejsce.
Przykro że tak się skończyło, ale kiedy jeszcze pracowałem w lecznicy wet. to w takich sytuacjach zawsze namawiałem na nowego zwierzaka.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 10