DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Prośba o diagnozę
Autor Wiadomość
rafael 


Imię: Rafał
Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył: 11 Cze 2014
Posty: 72
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-10-30, 15:33   Prośba o diagnozę

Witam, proszę o pomoc w identyfikacji tego co na filmach i zdjęciach poniżej. Problemem jest dla mnie powolny wzrost ryb. Ryby są u mnie od czerwca, kupiłem je jak miały ok 4-5cm. W chwili obecnej mają 7-8 miesięcy i ich długość ciała wynosi 9-11cm. Ryby zachowują się normalnie, jedzą na potęgę, nie chowają się, nie ciemnieją i nie wykazują żadnych objawów chorobowych, odchody czerwone bądź brązowe bez glutów. Dokładne informacje, opis, jak i zdjęcia ryb są w moim wątku "Nasze zbiorniki" http://discusforum.adamn....p?p=37903#37903

Linki do filmów wykonanych kamerką mikroskopu Biolux NV. Powiększenie okulara 10x, powiększenia kamerki nie znam :-( i nie jest napisane na niej niestety (podejrzewam, że 10x):
http://youtu.be/krINRLFeZOA
http://youtu.be/96zP9kv0HXA
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-10-30, 18:05   

nietrawione komórki tłuszczowe i glony (spiralki)
Zero życia.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
rafael 


Imię: Rafał
Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył: 11 Cze 2014
Posty: 72
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-10-30, 18:12   

Czyli teoretycznie ryby (przynajmniej ta badana) są zdrowe :?: Martwi mnie dlaczego tak wolno rosną. :-/
 
 
gienierator 



Imię: Eugeniusz
Pomógł: 4 razy
Wiek: 58
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 937
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-10-30, 20:30   

Co wy z tym ,,wolno rośnie " , Juras wszystkich was spaskudził ;-) , moim zdaniem futrowanie na siłę nie jest jedynym dobrym rozwiązaniem , można mniej , równie często i wyniki też są dobre , uroda paletki nie liczy się centymetrami , Stendkery duuże rosną a luje z nich często wychodzą ( ani kształtu ani postawy) ;-)
pozdro...
 
 
jurasiga 


Imię: JURAS
Pomógł: 10 razy
Wiek: 46
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 1723
Skąd: Turek
Wysłany: 2014-10-30, 20:37   

gienierator napisał/a:
Juras wszystkich was spaskudził


no i tu się pojawia pytanie jak bardzo spaskudził :mrgreen:

koleś pisał że mają starszy wiek i mniej cm a okazuje się że są młodsze i większe więc albo pisze się prawdę albo wprowadza w błądi wtedy wychodzą niesmaski ;-)

Ps . Wiesz jakie ja miałem ryby w wieku 8 miesięcy ;-)
_________________
Pozdrawiam Juras
Ostatnio zmieniony przez jurasiga 2014-10-30, 20:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
rafael 


Imię: Rafał
Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył: 11 Cze 2014
Posty: 72
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-10-30, 21:07   

Czytając wasze opinie chyba dam sobie spokój z szukaniem problemu "na siłę". Tym bardziej, że powyższe zdjęcia i filmiki świadczą o takim stanie rzeczy. :-) Zobaczymy co z nich wyrośnie. Cieszę się, że puki co są zdrowe i oby tak pozostało. :mrgreen: Gieniu masz racje co do Stendkerów, może za bardzo zapatrzyłem się na marketing w postaci pięknych i dużych par. ;-)
 
 
Duduś 
Duduś


Imię: Tadeusz
Pomógł: 2 razy
Wiek: 69
Dołączył: 27 Mar 2015
Posty: 899
Skąd: Rawicz
Wysłany: 2015-10-06, 12:05   

Rafał i co tam z twoimi rybolami wyrosły są dalej zdrowe napisz coś, może jakieś zdjęcie filmik
_________________
Duduś
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 10