DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
pierwsze tarła
Autor Wiadomość
jarekmilczuk 

Imię: Jarek
Wiek: 40
Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 108
Skąd: Lublin
Wysłany: 2015-06-22, 22:17   pierwsze tarła

Witam

Mam pytanie, moje paletki dobrały się jakiś czas temu w pary, na początku złożyły ikrę w ogólnym została zjedzona przez samca (teraz wiem że to samiec) od razu jak samica kładła ikrę. Następne tarło miały jakieś 3 tygodnie po pierwszym (też w ogólnym), ikra przetrwała, aż do wylęgu młodych, po zgaszeniu światła rano nic nie było. Kolejne tarła 3 i 4 światło zapalone rodzice przenieśli młode gdzie indziej, ale nie dali rady upilnować i "zniknęły".

Od jakichś 2 miesięcy (nie wiem dokładnie nie zapisuję) są w tarliskowym ze stożkiem, składają ikrę, młode się wykluwają zaczynają na nich żerować. Zaczynam im podawać solowca, węgorka mikro itd. Jest w porządku, ale nagle rodzice kładą nową ikrę i młode znikają :(

Moje pytanie, czy nie nauczyły się pilnować jeszcze i opiekować młodymi ? czy też nie będą dobra parą ? Pytam z tego względu, że ostatnio po tarle kilka maluchów pływało na nich jakieś 6-7 dni po oderwaniu się od stożka. Po tym czasie nagle zniknęły i zbiegło się to kolejny raz w czasie gdy rodzice zaczęły składać nową ikrę
 
 
rafael 


Imię: Rafał
Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył: 11 Cze 2014
Posty: 72
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-06-28, 10:38   

U mnie też tak było. Jak stwierdzą, że opieka nad tak małą liczbą potomstwa nie ma sensu to składają kolejną ikrę a poprzednie młode zjadają. Może też się zdarzyć, że będą wychowywać 2 pokolenia młodych jeśli nie ma pomiędzy nimi różnicy większej jak tydzień. Myślę, że para jest ok trzeba dać im czas aby się "dotarły" zwłaszcza jeśli to młode ryby. ;-)
 
 
jarekmilczuk 

Imię: Jarek
Wiek: 40
Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 108
Skąd: Lublin
Wysłany: 2015-06-28, 10:44   

tak, to jest bardzo młoda para :)

w tej chwili mają jakiś rok z tego co pamiętam, ale jak na razie mają jakieś 30 sztuk (nie policzę dokładnie) i się nimi opiekują to może coś z tego tym razem będzie
 
 
rafael 


Imię: Rafał
Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył: 11 Cze 2014
Posty: 72
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-06-28, 21:18   

Z czasem myślę, że będzie. Moje po 3 miesiącach od rozpoczęcia składania ikry nauczyły się naraz wychowywać nawet 150szt. młodych. :mrgreen:
 
 
bosak 
Paletki są cudem natury


Imię: Marcin
Pomógł: 5 razy
Wiek: 37
Dołączył: 07 Lis 2013
Posty: 782
Skąd: Muszyna
Wysłany: 2015-06-28, 21:29   

Ja mam też 2 pokolenia łącznie 125szt. z 11. i 16. maja 2015r. Wcześniej bywało różnie i u mnie, tak jak rafael napisał: raz zjadły młodsze pokolenie, raz starsze a raz obydwa. Teraz odchowane obydwa:) te 125szt. i są kolejne młode z 14. czerwca ale jedno pokolenie ok. 80szt. za kilka dni pójdą na swoje a stare...dostaną kolejną szansę ;-)
_________________
Paletki są cudem natury:)
Ostatnio zmieniony przez bosak 2015-06-28, 21:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 10