DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Jurasowe brednie
Autor Wiadomość
bosak 
Paletki są cudem natury


Imię: Marcin
Pomógł: 5 razy
Wiek: 37
Dołączył: 07 Lis 2013
Posty: 782
Skąd: Muszyna
Wysłany: 2015-03-30, 01:07   Jurasowe brednie

jurasiga napisał/a:
Cytat:

Bo widzisz Bartku to taki trol co to pi..... się urodził a kanarkiem nie zdechnie .

bez komentarza

a nawet nie czytał i nie wie jakie skrzela podlegają kwalifikacji pod defekt .


Bosaczek swoje sprzedajesz i nawet nie umiesz ludziom powiedzieć czy masz zdrowe ryby bo o każdą chorobę się pytasz . więc przestań smrodzić i robić z siebie durnia , jak byś nie widział (bo i jak , nie czytając bez zrozumieniem ) że wszyscy prawie oprócz nowych mają z ciebie bekę i szyderczo podpisują ci co byś dalej brnął w debilizm

Nie rób z siebie męczennika i głąba na pośmiewisko jak nie wiesz co z czym i jak taka rada starszego ;-)


Bo widzisz Bartku...
bez komentzrrza

" a nawet nie czytał i nie wie jakie skrzela podlegają kwalifikacji pod defekt ."

czytałem!

normalne - pokrywa skrzelowa właściwie uformowana przylegająca do ciała ryby a cienka błona jest prawie niewidoczna. Z tyłu praktycznie nie widać środka skrzela.
zapadnięte - tu wyraźne zapadnięcie pokrywy skrzelowej mogące być wynikiem zbyt małej ilości witamin w pokarmie, zbyt miękką wodą w czasie jak narybek zaczynał samodzielnie żerować lub zbyt dużą ilością produktów przemiany materii w zbiorniku. Ten "feler" w czasie jak wszystko gra jest możliwy do przeistoczenia się w skrzela normalne
krótkie
- skrzela z brakiem części pokrywy skrzelowej jak i cienkiej błony zabezpieczającej wlot od wody. Taka ryba w przyszłości może dawać małe ze zdeformowanymi skrzelami
otwarte - są efektem dostawania się do środka skrzeli wskutek braku cienkiej błonki drobnoustrojów chorobotwórczych i powodowanie w listkach skrzelowych wyraźnych zmian a co za tym idzie zmniejszenie wymiany gazowej a przez to nadmierną pracę pokryw skrzelowych by zapewnić dostawę tlenu do organizmu. Mozę też być to wynikiem niewłaściwej wody w czasie leczenia jak też niewłaściwego leku bez karencji jaki zastosowaliśmy.
przerośnięte
- przerost na zewnątrz cienkiej błony zabezpieczającej wlot do skrzeli przed wodą. Widać wyraźne zgrubienia. Ryba dorosła raczej apetycznie w takie coś ustrojona nie wygląda ale wszystko kwestią gustu. Ciekawostką jest, że zmiana ta może tyczyć jednej strony skrzeli.
Adam

" Bosaczek swoje sprzedajesz i nawet nie umiesz ludziom powiedzieć czy masz zdrowe ryby bo o każdą chorobę się pytasz . więc przestań smrodzić i robić z siebie durnia "

Wiem co mam i co sprzedaję. Jeszcze nikogo nie pytałem o identyfikację co może mieć moja para gdyż jest wolna od pasożytów!

Więc przestań pier... głupoty! Może zazdrościsz bo nie rozmnażasz. Obecnie 106 młodych od pary poszło wczoraj do osobnego akwa- to ich największe tarło :mrgreen: :mrgreen:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

", jak byś nie widział (bo i jak , nie czytając bez zrozumieniem ) że wszyscy prawie oprócz nowych mają z ciebie bekę i szyderczo podpisują ci co byś dalej brnął w debilizm
"

" (bo i jak , nie czytając bez zrozumieniem ) " Zdanie kosmos- widać kto tu rozumuje i co- hahahahhaha :lol:

"że wszyscy prawie oprócz nowych mają z ciebie bekę i szyderczo podpisują ci co byś dalej brnął w debilizm"

tak tak tak Jureczku ależ oczywiście. Chyba jedynie Ty.

"Nie rób z siebie męczennika i głąba na pośmiewisko jak nie wiesz co z czym i jak taka rada starszego "

bez komentarza Panie wybitny ichtiologu.
_________________
Paletki są cudem natury:)
Ostatnio zmieniony przez bosak 2015-03-30, 01:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
alegumis
[Usunięty]

Wysłany: 2015-03-30, 04:55   

Ja już wymiękam :cry: Ryba jak to ryba z reguły ma skrzela i potrzebuje ich do życia a nie do ładnie wyglądania. ;-)
 
 
gienierator 



Imię: Eugeniusz
Pomógł: 4 razy
Wiek: 58
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 937
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-03-30, 11:50   

Apeluję o wstrzemięźliwość daleko posuniętą w wypowiedziach publicznych na forum a przepychanki na priva sobie zostawić.
pozdro.....
 
 
Luk_2_5 


Imię: Łukasz
Wiek: 35
Dołączył: 15 Gru 2013
Posty: 443
Skąd: Ponętów Górny Pierwszy
Wysłany: 2015-03-30, 17:06   

gienierator napisał/a:
Apeluję o wstrzemięźliwość daleko posuniętą w wypowiedziach publicznych na forum a przepychanki na priva sobie zostawić.
pozdro.....


Święte słowa , Gienek na prezydenta :mrgreen:
 
 
gienierator 



Imię: Eugeniusz
Pomógł: 4 razy
Wiek: 58
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 937
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-03-30, 17:07   

Chyba bym musiał się na głowy pomieniać z ..............*
* wpisać dowolne. ;-)
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-03-31, 11:02   

skrzela ryb gwoli ścisłości są takowe

w odmianach białawych zależnie od ustawienia pod zdjęcie będzie niekiedy widać skrzela bo jak ma ich nie widać skoro są potrzebne.Jak ryba oddcha to żyje a jak nie oddycha to pada na śnięcie. Jakie ryby mają skrzela proponuję poczekać do 15 cm a wtedy zweryfikować swe dokonania.
No i teraz to:
bosak napisał/a:

CHCESZ POGADAĆ TO NIE W TYM MIEJSCU!!! TROCHĘ KULTURY- NIE ŚMIEĆ ROBERTOWI!

i gdyby tak się oparło na privie to owszem zgoda ( W TYM DO MNIE NAPISAŁO Z PODANIEM WĄTKU) to Juras dostaje wczasy ale jak się drąży nowy temat i opisuje swe animozje to już się staje łatwym łupem. Do tego dokonania z kilku wątków, gdzie się pisze po próżnicy by pisać i istnieć. To FORUM jest po to by pisać o rybach pasjach i akwarystyce wszelakiej a nie robić sobie prywatne słowotwórstwo na ogóle, gdzie nikogo w tem mnie to nie interesuje. Jak ktoś zwraca uwagę to czytać to kilka razy a nie iść w zaparte, że się jest wszechwiedzący bo nawet ja wszelakiego nie znam. No a teraz skoro się na ogóle chce privy słowne załatwiać i racje udowadniać to miesiąc jak nic się kwalifikuje.

Kolejnym razem czytać wcześniej REGULAMIN i dopiero wątki zakładać.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 11